Buurtwerker Judith Menheere ziet meer saamhorigheid
GOES - Hoe ziet een dag van de buurtwerker eruit in deze coronatijd? Judith Menheere, buurtwerker in Goes-Zuid, ervaart dat mensen meer tijd hebben voor elkaar.
Menheere is buurtwerker bij SMWO (Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio). Nu mensen veel thuis zijn, merkt ze dat er meer saamhorigheid is en meer bereidheid om iets voor elkaar te doen. 'Dat is hartstikke mooi', vertelt Menheere. 'Even een boodschap meenemen voor de buurman, een klusje in de tuin of een praatje. Er is meer tijd en aandacht voor elkaar.' Bij SMWO hebben veel inwoners zich gemeld die graag iets doen voor een ander. 'Het aanbod aan hulp is groter dan de vraag. Voor ons is het fijn extra mensen achter de hand te hebben.'
Belteam
Buurtwerkers vinden het belangrijk om herkenbaar en aanspreekbaar te zijn. Op straat en bijvoorbeeld via het belteam. 'Er is extra tijd voor een luisterend oor, een praatje of een vraag. Op termijn starten we ook weer het inloopspreekuur op. We zijn dan te vinden in buurthuis de Pit, waar we in een aparte ruimte kunnen praten met inwoners. We spelen in op ideeën van mensen en kijken samen hoe we elkaar kunnen versterken.' Sommige inwoners zoeken verbinding met anderen die een initiatief willen starten, zoals een buurt-barbecue. 'We helpen ook bij subsidieaanvragen. Doordat we laagdrempelig te bereiken zijn, kunnen we op tijd inspelen op signalen. Zo voorkomen we dat ergernissen oplopen en bevorderen we onderling begrip. Indien nodig verwijzen we door naar bijvoorbeeld de woningbouwvereniging, wijkagent, maatschappelijk werk of zorg.'
Meer uit Beveland
GOES - Vanaf maandag 10 november is een deel van de Edisonstraat in Goes afgesloten voor verkeer. De afsluiting is nodig vanwege de aanleg van een nieuwe ringbaan tussen de rotondes Kompasplein en Voltaplein. De werkzaamheden duren tot eind december, waarna de Edisonstraat weer wordt opengesteld.
1 uur geledenBORSELE - Van vrijdag 7 november tot en met donderdag 18 december kunnen inwoners en bedrijven reageren op de concept-voorkeursroute voor het waterstofnetwerk in Zuidwest-Nederland. Het netwerk, ontwikkeld door Hynetwork in opdracht van het ministerie van Klimaat en Groene Groei, moet een belangrijke schakel worden in de verduurzaming van de Nederlandse industrie.
6 uur geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - De vijf Bevelandse gemeenten - Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal - staan ook dit jaar samen op Contacta 2025. Bezoekers vinden hen bij stand 219, waar zij laten zien hoe ze samenwerken aan een toekomstbestendige regio. De thema's dit jaar zijn Beleving, Water en Arbeidsintegratie.
23 uur geledenU raadt het al, we zijn in de Wijngaardstraat. Die is dermate smal dat het me niet lukte om de totale Sint Josephschool breeduit op de foto te krijgen. Aldus een stijve nek geriskeerd, maar.... het kruis bovenin is zichtbaar! Vorige keer zagen we al dat het vergelijkbare stenen kruis op de Sint Jacobusschool aan de Vlasmarkt - om de hoek dus - is verdwenen, helaas. De Sint Josephschool werd begin vorige eeuw gebouwd als rooms-katholieke jongensschool voor ULO. Het gebouw grenst dus links aan de Sint Jacobusschool en aan de achterkant aan de rooms-katholieke 'bewaar- en fröbelschool' (met inwonende zusters) aan de Stalstraat. Alle drie de gebouwen kwamen uit op dezelfde binnentuin, zodat je bij wijze van spreken een katholieke enclave in het centrum van Goes had. Zeker als we weten dat er ook een kapel bij hoorde én een imitatie-Lourdesgrot, waarover straks meer. Sinds 1986 herbergen de fraaie gebouwen appartementen. De Sint Jozefschool functioneert momenteel als Jongerenhuis de Bevelanden, waar 17-23-jarigen zonder thuis met begeleiding wonen, voor een paar jaar.
1 dag geledenGOES/ROOSENDAAL- NS-medewerkers van Veiligheid en Service hebben donderdag aan het einde van de middag en het begin van de avond een veiligheidsactie gehouden op treinen en in stations in Brabant, Zeeland en Limburg. Dit gebeurde in samenwerking met de AVIM (Vreemdelingenpolitie, Identificatie en Mensenhandel) en Arriva. In Brabant en Zeeland werd de actie gehouden op de Zeeuwse Lijn, tussen Roosendaal en Goes. Het doel: aanpakken van overlast en criminaliteit èn het station veilig houden voor iedereen.
1 dag geledenGOES - Handhavers in Goes hebben meerdere Cobra-6's in beslag genomen na meldingen van vuurwerkoverlast in verschillende wijken. De gemeente kreeg de afgelopen tijd steeds meer klachten over harde knallen en onveilige situaties.
1 dag geledenOp 3 september 2025 werd Hugo de Jonge officieel gei¨nstalleerd tot Commissaris van de Koning in Zeeland. Sindsdien reist hij door de provincie, spreekt hij ondernemers, bestuurders en inwoners - en ziet hij een gebied dat volgens hem bol staat van de mogelijkheden. "Je kunt naar Zeeland kijken als een regio met uitdagingen," zegt hij, "maar je kunt ook zien hoeveel kansen er liggen. Wij hebben hier alles wat Nederland in de toekomst nodig heeft: ruimte, energie, water en ondernemerschap." De Jonge erkent dat Zeeland te maken heeft met duidelijke demografische uitdagingen. De bevolking vergrijst en jongeren trekken weg. "Het is lastig om voorzieningen overeind te houden," zegt hij. "Maar als je iets verder uitzoomt, zie je dat we juist nu een unieke positie hebben. In een tijd waarin Nederland minder afhankelijk wil worden van het buitenland voor energie, voedsel en veiligheid, kan Zeeland daarin een sleutelrol spelen."
2 dagen geleden