
Buurtsportcoaches brengen Tholen in beweging
THOLEN - Inwoners meer laten bewegen en sporten, al dan niet in teamverband. Dat is een van de doelen van de gemeente Tholen voor 2020. Volgens het gemeentebestuur is Sportdorp Sint Philipsland een mooi voorbeeld en om die reden aan ook in de andere kernen buurtsportcoaches aan de slag om jong en oud in beweging te krijgen. Laagdrempelig, geen verplichtingen en vooral erg leuk!
DOOR VERA DE GEUS
Het doel van de buurtsportcoaches is om de inwoners van de gemeente Tholen in beweging te brengen, in de ruimste zin van het woord. Dit doen zij door het organiseren van sport- en beweegactiviteiten, maar ook door het organiseren van creatieve activiteiten. Zij werken daarbij samen met (sport)verenigingen die zich in willen zetten voor de gemeenschap. Dit gaat dit jaar nog meer vorm krijgen door per dorp mooie projecten en samenwerkingen op te zetten.
Leefbaarheid
"Sportdorp Sint Philipsland is hiervoor een mooi voorbeeld", zo zegt wethouder Frank Hommel. Sportdorp Sint Philipsland ging eind 2015 van start en sindsdien kunnen inwoners dankzij dit mooie initiatief regelmatig kennis maken met diverse sporten zonder direct lid te worden. Men wil namelijk vooral de leefbaarheid vergroten door middel van sport- en bewegingsactiviteiten. "Het is heel succesvol", zo weet Hommel. "De drie sportcoaches gaan nu ook in de andere dopen verbindingen leggen tussen verenigingen en scholen. We starten in september en dan allereerst in Oud-Vossemeer. We kiezen daarvoor, omdat daar al een aantal initiatieven beginnen te ontstaan. Daar willen we dan ook direct aanhaken."
Samenwerking
Hommel hoopt dat na Oud-Vossemeer ook de andere Thoolse dorpen in beweging komen en dat verschillende partijen elkaar nu al op gaan zoeken. "Het is heel stimulerend en inspirerend om te kijken hoe je samen kunt werken op dit vlak", aldus Hommel. "Die samenwerkingen willen we graag aanmoedigen", zo besluit hij. [l]
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen erkent dat de wachtlijst voor bedrijven die een aansluiting op het stroomnet nodig hebben veel te lang is. Dat zegt het college na vragen van Arjan Deurloo (VVD Tholen). Ondanks de vrijgekomen capaciteit op het Zeeuwse net kregen recent slechts twee bedrijven op Tholen een aansluiting. Volgens het college heeft de gemeente hier nauwelijks invloed op.
1 uur geledenSCHERPENISSE - De gemeente is op de hoogte van de gevaarlijke verkeerssituatie in de smalle Lentestraat in Scherpenisse. Dit bevestigt het Thoolse college in reactie op vragen van de SGP, die zich zorgen maakt over de veiligheid van kinderen en bewoners in de straat.
8 uur geledenTHOLEN - Kinderen kunnen zich donderdag weer uitleven tijdens de jaarlijkse Spetterdag bij zwembad De Spetter in Tholen. Van 10.00 tot 12.30 uur zijn er allerlei leuke spelletjes in én rond het water voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar.
1 dag geledenTHOLEN - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning aan de Koningin Wilhelminastraat in Tholen tijdelijk te sluiten. De maatregel volgt op de ontdekking begin mei van een professionele hennepkwekerij op het adres. De sluiting duurt twee maanden en gaat in op maandag 14 juli.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Zevendorpentocht op het eiland Tholen heeft afgelopen weekend 2250 euro opgebracht voor het goede doel Stichting StaVoord6. Honderden wandelaars deden mee aan de 35e editie van dit wandelevenement.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Speeltuin De Vossetuin organiseert woensdag een rommelmarkt met activiteiten aan de Cornelis Frankenstraat. De opbrengst van deze middag gaat naar het verbeteren en opknappen van de speeltuin.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Vrijdag en zaterdag was het groot feest in Sint-Annaland. Het dorp vierde het hoogtepunt van zijn 550-jarig bestaan met een speciaal jubileumweekend. Twee dagen lang kwamen bewoners en bezoekers samen om dit bijzondere moment te vieren. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de zaterdagmiddag.
2 dagen geleden