Buurtsportcoaches brengen Tholen in beweging
THOLEN - Inwoners meer laten bewegen en sporten, al dan niet in teamverband. Dat is een van de doelen van de gemeente Tholen voor 2020. Volgens het gemeentebestuur is Sportdorp Sint Philipsland een mooi voorbeeld en om die reden aan ook in de andere kernen buurtsportcoaches aan de slag om jong en oud in beweging te krijgen. Laagdrempelig, geen verplichtingen en vooral erg leuk!
DOOR VERA DE GEUS
Het doel van de buurtsportcoaches is om de inwoners van de gemeente Tholen in beweging te brengen, in de ruimste zin van het woord. Dit doen zij door het organiseren van sport- en beweegactiviteiten, maar ook door het organiseren van creatieve activiteiten. Zij werken daarbij samen met (sport)verenigingen die zich in willen zetten voor de gemeenschap. Dit gaat dit jaar nog meer vorm krijgen door per dorp mooie projecten en samenwerkingen op te zetten.
Leefbaarheid
"Sportdorp Sint Philipsland is hiervoor een mooi voorbeeld", zo zegt wethouder Frank Hommel. Sportdorp Sint Philipsland ging eind 2015 van start en sindsdien kunnen inwoners dankzij dit mooie initiatief regelmatig kennis maken met diverse sporten zonder direct lid te worden. Men wil namelijk vooral de leefbaarheid vergroten door middel van sport- en bewegingsactiviteiten. "Het is heel succesvol", zo weet Hommel. "De drie sportcoaches gaan nu ook in de andere dopen verbindingen leggen tussen verenigingen en scholen. We starten in september en dan allereerst in Oud-Vossemeer. We kiezen daarvoor, omdat daar al een aantal initiatieven beginnen te ontstaan. Daar willen we dan ook direct aanhaken."
Samenwerking
Hommel hoopt dat na Oud-Vossemeer ook de andere Thoolse dorpen in beweging komen en dat verschillende partijen elkaar nu al op gaan zoeken. "Het is heel stimulerend en inspirerend om te kijken hoe je samen kunt werken op dit vlak", aldus Hommel. "Die samenwerkingen willen we graag aanmoedigen", zo besluit hij. [l]
Meer uit Tholen
THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
5 uur geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
9 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
1 dag geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
3 dagen geleden