Buurtsportcoaches brengen Tholen in beweging
THOLEN - Inwoners meer laten bewegen en sporten, al dan niet in teamverband. Dat is een van de doelen van de gemeente Tholen voor 2020. Volgens het gemeentebestuur is Sportdorp Sint Philipsland een mooi voorbeeld en om die reden aan ook in de andere kernen buurtsportcoaches aan de slag om jong en oud in beweging te krijgen. Laagdrempelig, geen verplichtingen en vooral erg leuk!
DOOR VERA DE GEUS
Het doel van de buurtsportcoaches is om de inwoners van de gemeente Tholen in beweging te brengen, in de ruimste zin van het woord. Dit doen zij door het organiseren van sport- en beweegactiviteiten, maar ook door het organiseren van creatieve activiteiten. Zij werken daarbij samen met (sport)verenigingen die zich in willen zetten voor de gemeenschap. Dit gaat dit jaar nog meer vorm krijgen door per dorp mooie projecten en samenwerkingen op te zetten.
Leefbaarheid
"Sportdorp Sint Philipsland is hiervoor een mooi voorbeeld", zo zegt wethouder Frank Hommel. Sportdorp Sint Philipsland ging eind 2015 van start en sindsdien kunnen inwoners dankzij dit mooie initiatief regelmatig kennis maken met diverse sporten zonder direct lid te worden. Men wil namelijk vooral de leefbaarheid vergroten door middel van sport- en bewegingsactiviteiten. "Het is heel succesvol", zo weet Hommel. "De drie sportcoaches gaan nu ook in de andere dopen verbindingen leggen tussen verenigingen en scholen. We starten in september en dan allereerst in Oud-Vossemeer. We kiezen daarvoor, omdat daar al een aantal initiatieven beginnen te ontstaan. Daar willen we dan ook direct aanhaken."
Samenwerking
Hommel hoopt dat na Oud-Vossemeer ook de andere Thoolse dorpen in beweging komen en dat verschillende partijen elkaar nu al op gaan zoeken. "Het is heel stimulerend en inspirerend om te kijken hoe je samen kunt werken op dit vlak", aldus Hommel. "Die samenwerkingen willen we graag aanmoedigen", zo besluit hij. [l]
Meer uit Tholen
POORTVLIET/THOLEN - Arjan Deurloo heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de aanleg van de mobiliteitshubs in Tholen en Poortvliet. Volgens de raadslid lopen de werkzaamheden achter op schema en zijn er knelpunten rond onder meer toegankelijkheid en verkeersveiligheid.
1 uur geledenTHOLEN/WOENSDRECHT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Leslie Vermonden, kinderdagverblijf Het Toverbloempje.
4 uur geledenTHOLEN - De VVD wil van de gemeente Tholen weten of er ruimte is voor extra investeringen, nu accountantsbureau BDO de meerjarenbegroting van de gemeente hoog heeft beoordeeld. Volgens BDO behoort Tholen tot de financieel gezondste middelgrote gemeenten van Nederland en kreeg de gemeente voor 2024 het hoogste rapportcijfer.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Vijf culturele en erfgoedprojecten in de gemeente Tholen ontvangen in 2026 subsidie uit de Regioarrangementen. De Zeeuwse gemeenten en de Provincie Zeeland ondersteunen hiermee initiatieven die bijdragen aan een levendig cultureel aanbod en maatschappelijke meerwaarde. De vijf subsidies zijn in januari 2026 toegekend en gelden voor activiteiten die plaatsvinden in de gemeente Tholen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Diverse koren zingen komende zaterdag 31 januari in de dorpskerk van Sint-Annaland voor Moldavië. De opbrengst van de avond gaat naar Stichting Caritate, die hulp biedt aan dit land.
2 dagen geledenTHOLEN - De natuur in de Oosterschelde staat onder druk. Er zijn steeds minder plekken voor vogels om voedsel te zoeken en voor zeehonden om uit te rusten. Daarom werkt Rijkswaterstaat aan een nieuw beheerplan om leefgebieden te herstellen en de natuurkwaliteit te verbeteren. De Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) heeft vandaag advies gegeven over de inhoud van het milieueffectrapport.
3 dagen geleden