Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buurtkastjes zorgen voor verbinding

Buurtkastjes zorgen voor verbinding

KRUININGEN - Ze komen in vele soorten en maten: buurtkastjes. Al jaren zijn de kastjes door heel Nederland in opmars en ook in gemeente Kapelle en Reimerswaal zijn ze telkens vaker te vinden. Van minibibliotheken tot kastjes met levensmiddelen. De kastjes staan er om bekend dat ze buurten verbinden en kunnen voor mensen, die bijvoorbeeld lastig rond kunnen komen, uitkomst bieden. 

In Reimerswaal werden eind februari bij de Gast&Hof locaties van Zorggroep Ter Weel verschillende buurtkastjes geopend, zo ook bij Hof Cruninghe in Kruiningen (foto). Naast de mogelijkheid voor mensen uit de buurt om er, zo nodig, gebruik van te maken dient het kastje ook een belangrijk doel voor de deelnemers van de indicatieloze dagbesteding. Voor deze deelnemers worden verschillende activiteiten georganiseerd, zoals de recente editie van de ‘wereldkeuken’, waarbij ze kunnen proeven van een buitenlandse keuken. “De indicatieloze dagbesteding is gericht op, met name ouderen, die behoefte hebben aan sociale contacten, structuur in hun dagelijkse leven of te maken hebben met beginnende dementie. We proberen ze op verschillende manieren betrokken te houden bij de samenleving’’, vertelde Mirjam Vreeke van Zorggroep Ter Weel over de ‘wereldkeuken’. Het bijhouden van een buurtkastje, en het helpen van de mensen die genoodzaakt zijn er gebruik van te maken, is een doorontwikkeling van deze dagbesteding en helpt deelnemers betrokken te blijven bij de samenleving.

Meer uit Reimerswaal

Optreden bij Zonnebloem Goes-Kapelle

KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.

1 maand geleden
Toch Sinterklaas in Yerseke, alternatieve intocht verloopt rustig

YERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.

1 maand geleden
Zondag 16 november intocht Sint in Hansweert

HANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers. 

1 maand geleden
Krabbendijke krijgt park en pumptrack

Krabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.

1 maand geleden
Yerseke maakt zich op voor sinterklaasprotest

YERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.

1 maand geleden
Nova Melodica viert 55-jarig jubileum

KAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer. 

1 maand geleden
Dirk en Jeanette delen hun huis met honderden vogels

Waarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.

1 maand geleden