
Buurthond Max overleden
VLISSINGEN - ‘Bekende Vlissinger’ buurthond Max is afgelopen week overleden. Hij is 15 jaar geworden, een hoge leeftijd voor een Mechelse herder. Al met al heeft Max een fantastisch hondenleven gehad. Voor haar rubriek ‘Ik ben Vlissingen; maakte Helge Prinsen in 2018 onderstaand portretje.
Max (13). Bekende Vlissinger. Buurthond. Nadat zijn baasje Bram de Vries overleed, werd Max geadopteerd door de bewoners van het Kogelpark.
Hij heeft een vast huis, maar de hele buurt laat hem uit. Max is een schat van een dier. Ook naar andere honden toe. Van nature is hij een vrijbuiter.
Vroeger liep hij vaak op z’n eentje het dagelijkse rondje naar de jachthaven. Ook naar de binnenstad en de sluizen. Je kon Max overal tegenkomen.
Maar toen brak hij zijn poot. Moest hij inslapen of een gecompliceerde operatie in Bergen op Zoom ondergaan? De buurt zamelde meteen geld in.
Nu slijt hij z’n oude dag in zijn vertrouwde omgeving bij de Oranjemolen. Het liefst snuffelt hij. En hij vindt het heerlijk om aangehaald te worden.
Dan zeggen de mensen: “Hallo Max, brave hond, ben je daar weer?” Voor velen is Max erg belangrijk. Hij vervult als het ware een therapeutische rol.
Zijn poot is uiteindelijk fantastisch genezen. Zelfs de dierenarts was ontroerd. Nee, zonder de Kogelparkbewoners zou Max er niet meer zijn geweest.
BIJDRAGE HELGE PRINSEN
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.
20 uur geledenOOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes.
1 dag geledenVLISSINGEN - Vlissingen is klaar voor de speciale editie van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Maandag vieren we tachtig jaar vrede en vrijheid.
1 dag geledenVLISSINGEN - Verschillende politie-eenheden en een ambulanceteam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen in actie gekomen nadat iemand, die teveel drugs had gebruikt, voor overlast zorgde.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een van de tradities op het Bevrijdingsfestival is het verwelkomen van de lopers die het Bevrijdingsvuur op 5 mei na middernacht in estafette van Wageningen naar Vlisingen brengen. Dan kan het Vrijheidsvuur worden aangestoken. Dit is een historisch en belangrijk moment tijdens de verschillende Bevrijdingsfestivals in Nederland. 'We verwachten de lopers tussen 18.00 en 19.00 uur te kunnen onthalen op onze mainstage', aldus de organisatie van Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen. De lopers zijn live te volgen.
2 dagen geledenDe zon heeft de afgelopen dagen overuren gedraaid en op veel plaatsen steeg het kwik naar zomerse waarden. Dit weekeinde wordt de warme zuidwestenwind voor een koelere noordenwind ingewisseld en daarmee stijgt ook de kans op enkele buien, aldus weerbureau Weeronline.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Zaterdag (3 mei) vindt tegenover kunstatelier Kipvis aan de Sloeweg in Vlissingen de manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' plaats. De manifestatie duurt van 13.00 en 17.00 uur. Om 14.00 uur start het podiumprogramma.
3 dagen geleden