
Buurtbussen aangepast en gaan weer rijden
GOES - Halverwege januari gaan er weer buurtbussen rijden in Zeeland.
Sinds maart stonden deze stil vanwege de coronacrisis. De buurtbussen zijn kleiner dan lijnbussen en worden bemand door vrijwilligers. Het kostte tijd om uit te vinden hoe deze veilig passagiers van A naar B kunnen brengen.
Buitenlucht
In elke buurtbus is nu een spatscherm aangebracht. Ook zijn er elektronische filters in de bussen gezet om meer buitenlucht aan te voeren en ronddraaiende lucht te zuiveren. Ook is één passagiersstoel, meteen achter de chauffeur, verwijderd. Er is nu nog plek voor zeven in plaats van acht mensen.
Lijnen
De buurtbussen gaan vanaf 18 januari weer rijden. Het gaat om de lijnen: 507, 511, 513, 515, 555, 580, 581, 582, 583, 584, 589, 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.
15 uur geledenOOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes.
1 dag geledenVLISSINGEN - Vlissingen is klaar voor de speciale editie van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Maandag vieren we tachtig jaar vrede en vrijheid.
1 dag geledenVLISSINGEN - Verschillende politie-eenheden en een ambulanceteam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen in actie gekomen nadat iemand, die teveel drugs had gebruikt, voor overlast zorgde.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een van de tradities op het Bevrijdingsfestival is het verwelkomen van de lopers die het Bevrijdingsvuur op 5 mei na middernacht in estafette van Wageningen naar Vlisingen brengen. Dan kan het Vrijheidsvuur worden aangestoken. Dit is een historisch en belangrijk moment tijdens de verschillende Bevrijdingsfestivals in Nederland. 'We verwachten de lopers tussen 18.00 en 19.00 uur te kunnen onthalen op onze mainstage', aldus de organisatie van Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen. De lopers zijn live te volgen.
2 dagen geledenDe zon heeft de afgelopen dagen overuren gedraaid en op veel plaatsen steeg het kwik naar zomerse waarden. Dit weekeinde wordt de warme zuidwestenwind voor een koelere noordenwind ingewisseld en daarmee stijgt ook de kans op enkele buien, aldus weerbureau Weeronline.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Zaterdag (3 mei) vindt tegenover kunstatelier Kipvis aan de Sloeweg in Vlissingen de manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' plaats. De manifestatie duurt van 13.00 en 17.00 uur. Om 14.00 uur start het podiumprogramma.
3 dagen geleden