Buurtbemiddeling Tholen zoekt bemiddelaars!
OUD - VOSSEMEER - Buurtbemiddeling Tholen, onderdeel van WijZijn Traverse groep, is opzoek naar nieuwe vrijwilligers om zo hun team uit te breiden. Buurtbemiddeling Tholen komt graag in contact met mensen die een beetje tijd en een hart voor de buurt hebben.
Sinds de zomer van 2017 kunnen de bewoners van het Eiland Tholen een beroep doen op Buurtbemiddeling Tholen, dat mogelijk wordt gemaakt door Gemeente, Politie en woning coöperatie Stadlander. Op deze manier kon in 2018 80% van de casussen goed worden afgesloten. Het doel van de bemiddeling is simpel.
Geen oplossing
Melissa Vaders stagiaire coördinator en bemiddelaar bij WijZijn Traverse zegt hierover het volgende:" Het doel van buurtbemiddeling is er om te zorgen dat de buurt in harmonie met elkaar kan blijven leven. Ook bij zorg om leefomstandigheden van buurtgenoten kan een beroep op ons worden gedaan". Doordat WijZijn Traverse een brede welzijnsorganisatie is heeft buurtbemiddeling korte lijntjes met onder andere maatschappelijk werk. Waar buurtbemiddeling geen oplossing voor een zaak kan bieden kan de organisatie wel op meerdere vlakken helpen.
Werkwijze
Als er een melding binnenkomt gaan de vrijwillige bemiddelaars op bezoek bij de melder. Ze gaan vervolgens in gesprek met hen en houden een intake. Daarna gaan de bemiddelaars onverwacht langs bij de tweede partij. Vanuit de intake proberen de bemiddelaars vervolgens een bemiddelingsgesprek te organiseren op een neutrale plaats. Naast het standaard bemiddelingstraject biedt Buurtbemiddeling Tholen ook andere diensten aan zoals het schrijven van een warme brief en coaching.
Vrijwilligers
Vrijwilligers gaan niet in hun eigen buurt aan de slag, dit om partijdigheid te voorkomen en de neutraliteit te behouden. De bemiddelaars krijgen een 3-daagse Basistraining Buurtbemiddeling aangeboden. Ook kunnen ze gratis deelnemen aan andere verdiepingstrainingen die over het jaar worden georganiseerd door Buurtbemiddeling van WijZijn Traverse groep.
Overlast
Buurtbemiddeling is gratis en iedereen die in de Gemeente Tholen woont kan contact opnemen voor hulp. Buurtbemiddeling kan ingeschakeld worden voor onder andere overlast bij harde muziek, overlast van huisdieren of pesterijen. Ook voor stankoverlast of parkeerproblemen kan men aan de bel trekken bij Buurtbemiddeling. De afgelopen jaren nam het aantal meldingen van overlast door buren flink toe totdat buurtbemiddeling op het toneel kwam. Sindsdien zijn de meldingen een stuk afgenomen en is de onderlinge samenhorigheid in veel kernen toegenomen. Vaak is de oorzaak van het probleem iets heel kleins. Een simpele ergernis die steeds groter en groter wordt omdat men er niet met zijn buren over kan of wil praten.
Succes
Melissa Vaders heeft al meerdere keren bemiddeld in een "burenruzie" en over het algemeen allemaal met succes. "Vaak als je met mensen in gesprek gaat en je biedt ze een luisterend oor aan worden ze rustiger. Het probleem lijkt dan vaak niet eens zo heel groot en mensen zien dat dan ook zelf in. Een simpel gesprek met de twee partijen is vaak al voldoende om de hele situatie op te lossen zodat de buren weer normaal in harmonie met elkaar kunnen samenleven", aldus Melissa.
Wilt u hen bijstaan als vrijwilliger? U kunt zich opgeven via [email protected] of via Facebook. De eerste trainingsdagen starten 6 februari weer.
Meer uit Tholen
THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
4 uur geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
7 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.
1 dag geledenROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.
1 dag geledenPOORTVLIET - Twee auto's zijn zaterdagavond op de Langeweg bij Poortvliet op elkaar gebotst. Eén van de bestuurders bleek onder invloed van alcohol te zijn. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of er iemand gewond is geraakt.
1 dag geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.
2 dagen geleden