
Bussen in plaats van treinen door werk aan spooronderdoorgang in Goes
GOES - Er rijden tussen donderdagavond laat en maandagmorgen vroeg geen treinen in Zeeland.
Het heeft alles te maken met de werkzaamheden aan de spooronderdoorgang in Goes. Dit weekend worden de spoordekken door aannemersbedrijf Gebr. De Koning en Prorail op hun juiste plaats gezet. De twee betonnen platen, die één miljoen kilo wegen, zijn straks het ‘dak’ van de onderdoorgang in de Van Hertumweg. De twee dekken zijn al gebouwd en liggen klaar op het terrein in Goes. Speciale vrachtwagens rijden deze zaterdag naar de goede plek.
Traject
De Terwellegang, zoals de tunnel heet, is in 2020 klaar.
Er rijden vanaf donderdagavond 23.45 uur geen treinen meer op het traject tussen Goes en Bergen op Zoom. Op vrijdag rijden er bussen tussen Vlissingen en het station Kruiningen-Yerseke, op zaterdag en zondag rijden er bussen tussen Vlissingen en Bergen op Zoom. In de nacht van zondag op maandag kunnen de eerste treinen weer over het spoor rijden. VIDEO PRORAIL
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Het voltallig college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland is aanwezig tijdens Dodenherdenking. De herdenking begint zondag 04 mei om 19.20 en wordt gehouden in de Protestantse kerk in Colijnsplaat. Burgemeester Meeuwisse zal daar een toespraak houden.
6 uur geledenHOEDEKENSKERKE - Op 4 mei worden ook in Hoedekenskerke de doden herdacht. Voorafgaande aan de eigenlijke herdenking wordt in de dorpskerk een algemene bijeenkomst gehouden. Hierbij wordt stilgestaan bij de hulp die het zo zwaar getroffen dorp ontving vanuit de Gemeente Enschede. Verder is er muziek en ruimte voor overdenking.
8 uur geledenKWADENDAMME - Terwijl de natuur in het voorjaar ontwaakt en wandelaars de paden van Zuid-Beveland weer weten te vinden, is één fenomeen in deze groene omgeving onmisbaar geworden: de vrijwillige boswachter.
12 uur geledenMevrouw en meneer de Nooijer-Dattin zijn 65 jaar getrouwd. De locoburgemeester Joost de Goffau kwam langs om ze te feliciteren.
1 dag geledenGOES - Tachtig jaar na de bevrijding van Nederland brengt een nieuwe wandelroute de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in Goes opnieuw tot leven. De route, ontwikkeld door Heemkundige Kring De Bevelanden, voert langs tientallen locaties in de binnenstad die een directe link hebben met het verzet, de bezetting en de bevrijding van de stad.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De gemeente Borsele houdt zondag 4 mei de jaarlijkse Dodenherdenking in Heinkenszand. Vanaf 18.30 uur zijn bezoekers welkom in De Stenge, waar de documentaire 'Laatste getuigen' wordt afgespeeld. Daarnaast is er een kleine expositie met lokale verhalen in de foyer.
1 dag geledenKATS - Burgemeester Meeuwisse feliciteerde zaterdag het echtpaar J. van Ree en A.J. van Ree-van Vliet uit Kats met hun 70-jarig huwelijksjubileum, dat zij op zondag 27 april vieren. Een bijzondere mijlpaal.
2 dagen geleden