Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buschauffeurs leggen deze week drie dagen het werk neer

Buschauffeurs leggen deze week drie dagen het werk neer

THOLEN - Buschauffeurs in het streekvervoer leggen 19, 20 en 21 oktober het werk neer. Ze eisen van hun werkgever een fatsoenlijke cao en ze voeren actie tegen de afbraak van het openbaar vervoer. Dat meldt de FNV.Marijn van der Gaag, bestuurder FNV Streekvervoer, licht de keuze voor een staking toe. “De chauffeurs vinden het ontzettend vervelend voor de reiziger, maar deze staking komt echt door de weigerachtige opstelling van de werkgevers om tot een eerlijke cao te komen. Daarnaast maken de chauffeurs zich ernstig zorgen om de inkrimping van het openbaar vervoer die op dit moment gaande is.”

De stakingen van deze week volgen op eerdere stakingen en een grote landelijk manifestatie van vorige maand. Daarin gaven de chauffeurs de werkgevers vijf weken de tijd om weer om tafel te gaan zitten. “Dat weigeren ze tot nu toe. Ze steken gewoon hun middelvinger op naar hun eigen personeel. Maar de chauffeurs zijn het nu echt zat en gaan het er niet bij laten zitten. Ze gaan door tot die eerlijke cao er ligt”, aldus Van Der Gaag.

De chauffeurs willen een loonsverhoging ter compensatie van de prijsstijgingen van 10 procent en een koopkrachtverbetering van 100 euro. Daarnaast moeten de werkdruk en het personeelstekort aangepakt worden. Zo moet een generatiepact ingevoerd worden, waardoor 63-plussers minder kunnen gaan werken met behoud van 80 procent van het salaris en 100 procent pensioenopbouw.

Werkdruk
Voor het aanpakken van het personeelstekort moeten er betere contracten komen en meer vaste aanstellingen. Van der Gaag: “Daarmee kan de werkdruk verlaagd worden. Doordat er te weinig mensen zijn, komt alle druk te liggen bij het huidige personeel. Dat zorgt mede voor een hoog ziekteverzuim, het gemiddelde in de sector ligt tegen de 20 procent. En dat zorgt weer voor nog meer werkdruk. Het is hoog tijd dat de werkgevers daar aandacht voor krijgen.”

Om de eisen kracht bij te zetten, gaan buschauffeurs in drie provincies (Noord-Brabant, Utrecht en Zuid-Holland) naar het Provinciehuis om een petitie aan te bieden. In de petitie eisen ze van de provincies dat ze de afspraken uit de contracten tussen provincie en busmaatschappijen ook echt gaan nakomen. Daarnaast organiseert FNV donderdag 20 oktober een congres over de toekomst van het openbaar vervoer en het grote, maatschappelijke belang ervan.

Meer uit Tholen

Kind met traumahelikopter naar Erasmus MC na ongeval met zijspan bij Tholen

THOLEN - Bij een ernstig ongeval met een motor met zijspan aan de Vrouwendijk in Tholen zijn zaterdagmiddag een motorrijder en een kind gewond geraakt. Het kind, dat in het zijspan zat, is per traumahelikopter naar het Erasmus MC in Rotterdam gebracht. De motorrijder werd met spoed per ambulance naar een ziekenhuis vervoerd.

56 minuten geleden
Thoolse fietstocht voert deelnemers langs mooiste plekken van het eiland

THOLEN - Wie Tholen en Sint Philipsland graag op de fiets ontdekt, kan vrijdag 18 september meedoen aan de Thoolse Fietstocht. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 20, 40, 60 of 80 kilometer.

9 uur geleden
KNMI geeft code geel af voor felle onweersbuien

NOORD-BRABANT - Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven vanwege onweersbuien die vooral in het oosten en zuiden van Nederland worden verwacht. De komende uren kunnen daar plaatselijk felle buien ontstaan, met onweer, kleine hagel en in korte tijd veel regen.

1 dag geleden
FvD Tholen wil inzicht in alle incidenten bij voormalige noodopvang

THOLEN - De Thoolse fractie van Forum voor Democratie (FvD) wil inzicht in alle incidenten die zich hebben voorgedaan bij de voormalige noodopvang aan de Molenvlietsedijk. Fractievoorzitter Liesje Heuseveldt heeft daarover schriftelijke vragen gesteld aan de burgemeester. De partij wil onder meer weten hoeveel meldingen er waren van overlast, diefstal, vernieling, bedreiging, intimidatie en geweld.

1 dag geleden
Inschrijving Thoolse Mijl sluit bijna: nog enkele dagen om aan te melden

THOLEN - Wie op zaterdag 29 augustus wil deelnemen aan de tiende editie van De Thoolse Mijl, heeft nog maar enkele dagen om zich in te schrijven. De inschrijving voor de zwemtocht door de Oosterschelde sluit op zondag 23 augustus. Zwemmers kunnen kiezen uit een afstand van 1,85 of 3,7 kilometer.

1 dag geleden
Kager en Verhoogt laten Franse liedkunst klinken tijdens stadhuisconcert

THOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 22 augustus terecht in de Vierschaar van het oude stadhuis. Daar brengen alt Marjoke Kager en pianist Peter Verhoogt vanaf 15.30 uur een middag vol Franse liederen uit de 19e eeuw.

2 dagen geleden
De zomervakantie is bijna voorbij: zo gaat je kind straks veilig naar school

THOLEN - De laatste week van de zomervakantie is aangebroken en dat betekent dat vanaf volgende week duizenden kinderen weer naar school gaan. Traditiegetrouw start ook Veilig Verkeer Nederland dan weer met de campagne 'Onze scholen zijn weer begonnen', waarmee iedereen bewust wordt gemaakt. Want helaas vinden direct na de zomervakantie veel verkeersongevallen plaats onder leerlingen. 

2 dagen geleden