Burgemeesters: ‘Iedereen kan veilig stemmen’
GOES/HEINKENSZAND - Met alle voorzorgsmaatregelen vanwege het coronavirus en extra stemmogelijkheden kan iedereen volgende week veilig stemmen, drukken de burgemeesters Margo Mulder van de gemeente Goes en Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele hun inwoners op het hart.Met bijvoorbeeld de extra stemdagen op maandag 15 en dinsdag 16 maart, om de toeloop van kiesgerechtigden naar de stembureaus te spreiden, en de mogelijkheid tot briefstemmen voor zeventigplussers willen de gemeenten het stemmen zo makkelijk en veilig mogelijk maken. Op haar gemeentepagina in deze Bode licht de gemeente Goes het briefstemmen verder toe. Jongeren die voor het eerst mogen stemmen heeft burgemeester Mulder een brief gestuurd, met de boodschap dat hun stem echt telt. “Ik weet nog goed dat ik voor het eerst mocht stemmen. Dat vond ik heel bijzonder.” Onder jongeren die stemmen, verloot de gemeente Goes waardebonnen van vijftig euro. “Ik hoop op een zo mogelijke opkomst tijdens de verkiezingen, want de democratie is kwetsbaar en daarom is stemmen belangrijk.”Stempotlood
Dat beaamt haar collega Gerben Dijksterhuis. “Ik hoop niet dat er minder mensen gaan stemmen door het coronavirus. We hebben de voorbereidingen voor de verkiezingen goed op de rit en doen er bijvoorbeeld met looproutes, mondkapjes en kuchschermen alles aan om het stemmen zo veilig mogelijk te organiseren. We hebben bij elkaar zo’n 220 stembureauleden en tellers en zij worden goed getraind voor de verkiezingen.” Daarnaast heeft de gemeente Borsele een filmpje met uitleg over het stemmen in coronatijd opgenomen. Dat is vanaf deze week onder meer te zien via de website www.borsele.nl. “En omdat iedereen het stempotlood dit keer mee naar huis mag nemen, liggen er zo’n 14.000 rode potloden klaar”, vertelt Dijksterhuis.
Meer uit Beveland
GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
4 uur geledenBORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.
7 uur geleden's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.
11 uur geledenGOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
1 dag geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
1 dag geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
1 dag geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
1 dag geleden