Burgemeesters horen meer over maatregelen tegen asielprobleem
ARNHEM (ANP) - De 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad horen maandagavond meer over de oplossingen die het kabinet heeft bedacht om de acute nood in de asielopvang op te lossen. De burgemeesters hebben vorige week geëist dat er deze week een noodopvanglocatie komt waar vluchtelingen onderdak krijgen totdat ze aan de beurt zijn voor de procedure in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Defensie gaat dat regelen, maar waar en wanneer precies is nog niet naar buiten gebracht.
De burgemeesters bespreken in Utrecht ook hoe de veiligheidsregio's kunnen zorgen voor onderkomens voor statushouders en nog eens 225 crisisnoodopvangplekken per regio. De regio's hebben al ruim 5000 crisisplekken gerealiseerd, maar moeten nu nog eens 5600 plaatsen vinden. Beraadsvoorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, sluit niet uit dat opvang in natuurgebied Heumensoord weer in beeld komt. In een tentenkamp in Heumensoord zijn al tweemaal vluchtelingen ondergebracht. Eerst bijna 3000 Syriërs en vorig jaar ruim 900 Afghanen.
De gemeenten zouden eigenlijk per 1 oktober stoppen met extra inspanningen voor het asielprobleem, aangezien dat geen taak van gemeenten is. Nu is afgesproken dat de hulp tot 1 januari wordt verlengd maar verschillende burgemeesters uit het Veiligheidsberaad zijn daar slechts schoorvoetend mee akkoord gegaan. Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) schuift waarschijnlijk aan bij het beraad.
Meer uit Binnenland
JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
4 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
5 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
7 uur geleden