Burgemeesters bespreken polarisatie in samenleving
ARNHEM (ANP) - Het Veiligheidsberaad van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio gaat maandagavond de polarisatie in de samenleving bespreken. Er ontstaan meer en hardere tegenstellingen tussen mensen die gevaccineerd zijn tegen corona en de ongevaccineerden en ook tussen ontevreden burgers en de overheid. Het beraad komt bijeen in Utrecht.
De burgemeesters gaan onder andere bespreken hoe zij omgaan met de vele demonstraties van de laatste weken. Relschoppers kapen protestmarsen van tegenstanders van het coronabeleid. Dat leidde bijvoorbeeld in Rotterdam tot hevige rellen. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, voorzitter van het Veiligheidsberaad, verbood zondag een demonstratie omdat er aanwijzingen waren dat er mogelijk duizenden mensen zouden komen om te rellen. Demonstreren is in principe een grondrecht in Nederland.
Het is nog niet bekend of demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus en demissionair coronaminister Hugo de Jonge bij het beraad zullen aanschuiven.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is dinsdag gestegen naar 1950, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG).
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Bacteriën die huid- en urineweginfecties veroorzaken, zijn steeds vaker bestand tegen de antibiotica die artsen voorschrijven. Ziekenhuizen moeten door de toenemende resistentie vaker 'laatste-redmiddel-antibiotica' gebruiken. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in een jaarlijks rapport.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de NAVO-top in Den Haag hebben op het laatste moment nog allerlei problemen opgelost, blijkt uit een documentaire over hun werk. Hoofdgast Donald Trump kwam veel te laat en bracht de cateraar in het nauw. Een losse drempel werd nog gauw vastgeschroefd om te voorkomen dat een wereldleider zou struikelen. En het eten en drinken voor journalisten werd beschermd tegen beveiligers die trek hadden.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een nieuwe behandelmethode voor oorsuizen, ook bekend als tinnitus, heeft veelbelovende resultaten opgeleverd. Hoewel de testgroep klein is, zijn wetenschappers van het Maastricht Universitair Medisch Centrum hoopvol.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De vele treinstoringen van de afgelopen tijd zijn slecht voor het hele ov, omdat meer mensen besluiten "dan maar thuis te werken of voor ander vervoer te zorgen". Dat stelde reizigersvereniging Rover, nadat ProRail had gemeld dat er dit jaar 530 grote incidenten zijn geweest.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim noemt zorgen over Curaçao begrijpelijk in het licht van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela. Dat zei hij maandagavond in een opname van de podcast College Tour van Twan Huys en studenten van de Universiteit Leiden. "De Amerikanen hebben een gevechtskracht opgebouwd die meer is dan wat je nodig hebt voor drugsbestrijding. Dat doen ze niet voor niks."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van 46 strafadvocaten heeft aangekondigd bezoeken aan cliënten in de zwaarste gevangenisregimes op te schorten. Dat schrijven ze in een brief aan de presidenten van rechtbanken en gerechtshoven en de hoofdofficieren van justitie. Zij protesteren tegen het feit dat het door de invoering van aangescherpte wetgeving in bijvoorbeeld de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught onmogelijk is geworden vertrouwelijk met hun cliënten te communiceren. Die communicatie is volgens hen "een hoeksteen in de rechtsbijstand". Strafprocessen en voorbereidingen daarvan dreigen door het protest stil te vallen.
2 uur geleden