Burgemeester Zandvoort 'ongelooflijk blij' met verloop Dutch GP
ZANDVOORT (ANP) - De burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh, is "ongelooflijk blij" met hoe de Dutch Grand Prix in de Formule 1 is verlopen. "We hebben nog even te gaan", zegt hij, doelend op de uitstroom van racefans die nog steeds gaande is, "maar ik ben heel tevreden".
De uitstroom verliep zondag eind van de middag en begin van de avond goed, aldus de burgemeester. "Het mobiliteitsplan heeft gewerkt zoals wij dat wilden." Na de winst van Max Verstappen werden bezoekers verleid om nog even op het circuit te blijven, onder meer met een optreden van dj Tiësto. Ook gaven drie stuntvliegtuigen rond 18.00 uur een show boven de zee bij de badplaats.
Moolenburgh spreekt van een grote feestvreugde in het dorp. "De overwinning van Max Verstappen helpt natuurlijk enorm mee met die vreugde. Iedereen is in een blije stemming, Zandvoorters en toeschouwers." Bij veel cafés werd het aan het begin van de avond druk. Bij sommige cafés en terrassen werd niet voldoende afstand gehouden. Volgens een woordvoerder van de gemeente verloopt het zondag "gesmeerd" en wordt er gecontroleerd op het naleven van de coronaregels. "Het is rustiger dan gisteren", aldus de burgemeester. De horeca was zaterdag door de gemeente aangesproken op het naleven van de maatregelen.
Meer uit Binnenland
SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
19 uur geleden