Burgemeester verbaasd over pottenkijkers bij brand Stalland
SINT ANNALAND - De grote brand bij het zaadveredelingsbedrijf aan de Stoofweg in Sint-Annaland vorige week was de eerste grote calamiteit waar Marleen Sijbers als burgemeester bij betrokken was. Ze roemt de voortreffelijke samenwerking tussen de verschillende blusgroepen en het hulpaanbod vanuit de bevolking. Wel is ze verbaasd dat ondanks de NLAlert om binnen te blijven en ramen en deuren te sluiten er toch zoveel mensen naar de plek des onheils kwamen. “Ik vraag me wel af wat het je bezielt om met je kinderen naar een brand te gaan kijken, maar blijkbaar wint de nieuwsgierigheid dan toch.”
Sijbers benadrukt dat er in geval van brand logischerwijs veel onrust, verdriet en rompslomp is. “Zowel de eigenaren als de werknemers worden in de zakelijke als persoonlijke sfeer geraakt. Afschuwelijk om te zien dat zo’n bedrijf in brand staat. Wat wel ik wel als positief heb ervaren, voor zover je deze term kan gebruiken in deze situatie, is het feit dat de maar liefst negen brandweerposten zo goed op elkaar ingespeeld waren. De coördinatie en communicatie waren voortreffelijk, waardoor het leek alsof iedereen als vanzelf wist welke taak hij moest uitvoeren. Het is ook mooi om te zien dat er allerlei hulp werd aangeboden. Bijvoorbeeld andere Thoolse bedrijven die ruimte aanboden om zaden die gered konden worden op te slaan.”
Morren
De Thoolse burgemeester geeft aan dat er ook volop metingen zijn verricht en dat al snel bleek dat er geen schadelijke stoffen zijn vrijgekomen. “Natuurlijk zijn dergelijke rookpluimen nooit goed voor je en zij kunnen grote gevolgen hebben voor bijvoorbeeld astma- of copd-patiënten. Toch was ik blij dat we vrij snel konden vaststellen dat de volksgezondheid niet in gevaar was. Anders hadden we natuurlijk heel ander geageerd op de mensen die meenden toch naar de brand te moeten komen kijken. Ondanks de melding dat mensen thuis moesten blijven en ramen en deuren gesloten moesten houden, was er veel volk op de been. Ik verbaasde me ook over de ouders die met hun kinderen kwamen kijken. Ik vraag me dan toch af wat je je kinderen dan meegeeft. Maar goed, blijkbaar wint de nieuwsgierigheid van de mens dan toch. Daarentegen was het goed om te zien dat de voetbalclub zonder morren de wedstrijden afblies uit angst dat de wind zou draaien. Fijn dat mensen hun verantwoordelijkheid nemen en goed meedenken.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholen wil elektrisch rijden stimuleren, maar volgens PvdA-GroenLinks blijft het aantal laadpalen achter. De fractie maakt zich zorgen over de trage uitrol, terwijl het college onder andere wijst op een tekort aan technici die de laadpunten kunnen installeren.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - Wie zin heeft in een gezellige dag vol activiteiten, kan vanaf vanmiddag terecht bij streekmuseum De Meestoof. Van 16.00 tot 21.00 uur staat het streekmuseum in het teken van de jaarlijkse Winterfair met een mix van kraampjes, lekkernijen en muziek voor jong en oud.
9 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft woensdag samen met twintig andere gemeenten een nieuwe overeenkomst voor de Zuidwaterlinie ondertekend. Hiermee spreken zij af om zich gezamenlijk in te zetten voor de eeuwenoude verdedigingslinie. De samenwerking ligt vast voor bijna 25 jaar, tot 2048.
1 dag geledenTHOLEN - Hilde Moerland en Richard Harinck voeren de kieslijst van VVD Tholen aan voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026. Dat werd woensdagavond vastgesteld tijdens de algemene ledenvergadering in Streekmuseum De Meestoof.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Dertig huishoudens in Sint-Annaland verliezen binnenkort hun woning. Woningcorporatie Stadlander gaat verouderde huurwoningen aan de Tienhoven, Van den Bosstraat en de Domineeshof slopen voor nieuwbouw. Het maakt onderdeel uit van een groot verduurzamingsproject van honderden woningen op Tholen.
2 dagen geledenTHOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
3 dagen geleden