Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester overhandigt Massa voorleesdiploma

Burgemeester overhandigt Massa voorleesdiploma

VLISSINGEN - Met alle plezier had de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar Massa (7) voorgelezen wat er op haar voorleesdiploma staat, maar geheel in stijl deed ze dat zelf. Massa kreeg het getuigschrift van de Voorleesexpress maandag, na twintig weken samen lezen met vrijwilliger Ivonne.

Nadat de burgemeester Massa thuis in Vlissingen het diploma had overhandigd, zei hij het hartstikke goed te vinden dat ze het zelf wilde voorlezen. “Massa leest met steeds meer zelf-ver-trou-wen”, droeg ze geconcentreerd voor. “Zelfvertrouwen is een lang woord hè, knap gelezen hoor”, complimenteerde de burgemeester haar.

Ontwikkeling

Massa is één van de deelnemers aan de Voorleesexpress van Bibliotheek Vlissingen. Die brengt kinderen samen met een enthousiaste vrijwilliger voor hulp met taal. Na twintig voorleessessies thuis, waarbij ook de andere gezinsleden betrokken worden, hebben de deelnemers een diploma verdiend. “Je ziet echt ontwikkeling in een halfjaar”, vertelt projectleider Leni Beijer van de Voorleesexpress. Er hebben de afgelopen jaren al tientallen kinderen meegedaan.

Zekerder

Massa is de eerste deelnemer dit seizoen die het diploma in de wacht heeft gesleept. “De laatste keer heeft zij mij voorgelezen”, vertelt vrijwilliger Ivonne over Massas groei. “Doordat ze zekerder van zichzelf is geworden, is ze bijvoorbeeld ook meer open in de klas. De leerkracht heeft haar ook al een compliment gegeven, omdat ze vooruit is gegaan.”
Beter kunnen lezen, werkt daarmee op allerlei manieren door. “We betrekken ook het gezin en de school erbij, zodat ze elkaar kunnen helpen”, aldus Beijer. Het diploma is dan ook voor Massas ouders, broer en zus. “Massa leest nu veel meer”, merkt ook haar moeder Olaa. “Als we in de stad zijn, leest ze wat er op de borden staat.”

Cadeau

Het gezin kan nu samen verder lezen, bijvoorbeeld in boeken van de bibliotheek, die ze inmiddels ook weten te vinden. En naast het diploma kreeg Massa van Ivonne ook nog een mooi boek van Annie M.G. Schmidt cadeau.

Via onder meer leerkrachten en zorgverleners krijgt de Voorleesexpress gezinnen die mogelijk baat hebben bij het project in beeld. Massa is leerlinge van de Sint Jozefschool. Ze komt uit Syrië en woont met haar ouders, broer en zus zo’n twee jaar in Vlissingen. “Het project geeft kinderen en hun families een duwtje in de rug”, aldus Beijer. De Voorleesexpress loopt op heel Walcheren en kan altijd nieuwe vrijwilligers gebruiken. Kijk voor meer informatie op www.voorleesexpress.nl.

Meer uit Vlissingen

Kermis begint en exploitant Patrick Vermeulen heeft er zin in: ‘Al 20 jaar komen wij met veel plezier naar Vlissingen’

VLISSINGEN - Vrijdag om 13.00 uur opent de kermis op het Bellamypark en de Nieuwendijk in Vlissingen. Kermisexploitant Patrick Vermeulen is er al twintig jaar bij en komt altijd met veel plezier naar de Zeeuwse havenstad. "In al die jaren is in Vlissingen nog nooit een onvertogen woord gevallen. Dat maak ik wel eens anders mee", vertelt Patrick. "Zeker met mooi weer hebben wij een vakantiegevoel in Vlissingen."

14 uur geleden
Hulpdiensten komen in actie voor verward persoon bij azc

VLISSINGEN - De hulpdiensten zijn donderdagmiddag opgeroepen voor een melding van een persoon met verward gedrag bij het asielzoekerscentrum (azc) aan de Oosterhavenweg in Vlissingen.

1 dag geleden
Camper uitgebrand in Nicolaes Honighstraat Vlissingen; schade aan woning

VLISSINGEN - Aan de Nicolaes Honighstraat in Vlissingen is woensdagavond een camper uitgebrand.

2 dagen geleden
Waterschap waarschuwt voor blauwalg in stilstaande wateren

VLISSINGEN - Waterschap Scheldestromen waarschuwt voor blauwalg in stilstaand water in Zeeland. 'Als gevolg van aanhoudende droogte en hoge temperaturen kunnen algen en bacteriën, zoals blauwalg, de waterkwaliteit negatief beïnvloeden', schrijft het waterschap woensdag in een persbericht. 'Omdat de bacterie giftige stoffen kan produceren voor mens en dier, is het advies om contact met dit water te vermijden.' 

2 dagen geleden
Man gewond aan hoofd na val met fiets in Bermweg Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt nadat hij bij een fietspaaltje in de Bermweg in Oost-Souburg ten val was gekomen. De man heeft medische zorg gekregen.

3 dagen geleden
Chinook keert met spectaculaire demo terug naar Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Bezoekers van Rescue Zeeland kunnen zich opmaken voor een spectaculaire 13e editie. De iconische CH-47F Chinook-transporthelikopter van de Koninklijke Luchtmacht maakt op donderdag 14 augustus opnieuw zijn opwachting in Vlissingen. 'Tijdens een zinderende demonstratie laat de zware transporthelikopter zien hoe er met een zogenoemde bambi-bucket maar liefst 7.600 liter water wordt gedropt', laat de organisatie van Rescue Zeeland weten. 'Dit wordt een indrukwekkend schouwspel dat in 2018 op Rescue ook al eens te zien was.'

3 dagen geleden
Ricardo Kaljouw uit Oost-Souburg brengt boek uit over bereiken vulkaantoppen

OOST-SOUBURG - Alpinist Ricardo Kaljouw (39) uit Oost-Souburg heeft een boek uitgebracht over zijn vulkaanavonturen. 'Een miljoen stappen op lava' gaat over zijn wereldreizen om zeven vulkaantoppen te bedwingen.

4 dagen geleden