Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester overhandigt Massa voorleesdiploma

Burgemeester overhandigt Massa voorleesdiploma

VLISSINGEN - Met alle plezier had de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar Massa (7) voorgelezen wat er op haar voorleesdiploma staat, maar geheel in stijl deed ze dat zelf. Massa kreeg het getuigschrift van de Voorleesexpress maandag, na twintig weken samen lezen met vrijwilliger Ivonne.

Nadat de burgemeester Massa thuis in Vlissingen het diploma had overhandigd, zei hij het hartstikke goed te vinden dat ze het zelf wilde voorlezen. “Massa leest met steeds meer zelf-ver-trou-wen”, droeg ze geconcentreerd voor. “Zelfvertrouwen is een lang woord hè, knap gelezen hoor”, complimenteerde de burgemeester haar.

Ontwikkeling

Massa is één van de deelnemers aan de Voorleesexpress van Bibliotheek Vlissingen. Die brengt kinderen samen met een enthousiaste vrijwilliger voor hulp met taal. Na twintig voorleessessies thuis, waarbij ook de andere gezinsleden betrokken worden, hebben de deelnemers een diploma verdiend. “Je ziet echt ontwikkeling in een halfjaar”, vertelt projectleider Leni Beijer van de Voorleesexpress. Er hebben de afgelopen jaren al tientallen kinderen meegedaan.

Zekerder

Massa is de eerste deelnemer dit seizoen die het diploma in de wacht heeft gesleept. “De laatste keer heeft zij mij voorgelezen”, vertelt vrijwilliger Ivonne over Massas groei. “Doordat ze zekerder van zichzelf is geworden, is ze bijvoorbeeld ook meer open in de klas. De leerkracht heeft haar ook al een compliment gegeven, omdat ze vooruit is gegaan.”
Beter kunnen lezen, werkt daarmee op allerlei manieren door. “We betrekken ook het gezin en de school erbij, zodat ze elkaar kunnen helpen”, aldus Beijer. Het diploma is dan ook voor Massas ouders, broer en zus. “Massa leest nu veel meer”, merkt ook haar moeder Olaa. “Als we in de stad zijn, leest ze wat er op de borden staat.”

Cadeau

Het gezin kan nu samen verder lezen, bijvoorbeeld in boeken van de bibliotheek, die ze inmiddels ook weten te vinden. En naast het diploma kreeg Massa van Ivonne ook nog een mooi boek van Annie M.G. Schmidt cadeau.

Via onder meer leerkrachten en zorgverleners krijgt de Voorleesexpress gezinnen die mogelijk baat hebben bij het project in beeld. Massa is leerlinge van de Sint Jozefschool. Ze komt uit Syrië en woont met haar ouders, broer en zus zo’n twee jaar in Vlissingen. “Het project geeft kinderen en hun families een duwtje in de rug”, aldus Beijer. De Voorleesexpress loopt op heel Walcheren en kan altijd nieuwe vrijwilligers gebruiken. Kijk voor meer informatie op www.voorleesexpress.nl.

Meer uit Vlissingen

Zaterdag rommelroute door Oost-Souburg: ‘Het podium regel ik en de deelnemers maken het feest’

OOST-SOUBURG - De rommelroute in Oost-Souburg vindt zaterdag 20 september 'gewoon' plaats. Even leek er een streep door de elfde editie te gaan, maar Mary-Jane Barri, die de route in haar dorp heeft bedacht en ieder jaar georganiseerd, en de gemeente Vlissingen hebben samen het licht toch op groen kunnen zetten. Zo is een van de grootste evenementen van Oost-Souburg gered.

9 uur geleden
Vlissingse taaldocente Tsarina speelt hoofdrol in ‘Doof’ bij Film by the Sea

VLISSINGEN - Voor de Vlissingse taaldocente en actrice Tsarina heeft filmfestival Film by the Sea dit jaar een bijzonder tintje. Ze speelt de hoofdrol in Doof van regisseur Ben Flore uit Goes. Deze film gaat zaterdag (20 september) in première tijdens de dag voor Zeeuwse producties op het filmfestival.

14 uur geleden
Kom badmintonnen bij De Astroïden in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - B.C. De Astroïden in Oost-Souburg doet mee aan de landelijke actie om mensen te laten kennismaken met de badmintonsport.

17 uur geleden
Woongebouw van vier lagen voorzien in Scheldestraat

VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.

1 dag geleden
Plan voor zestien huurappartementen in De Zwaan in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."

1 dag geleden
Deltaband Vlissingen zoekt versterking

VLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd. 

1 dag geleden
Anak Indië te zien bij Film by the Sea

VLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.

2 dagen geleden