
Burgemeester Mulder: 'Televisietoren verbindt mensen'
GOES - Het in allerlei kleuren verlichten van de televisietoren verbindt mensen, hoort burgemeester Margo Mulder van de gemeente Goes vaak zeggen. “Ik spreek ook uit eigen ervaring, want ik zie de toren vanuit mijn slaapkamerraam. Nu laat ‘ie weer zien dat het bijna kerst is.”De burgemeester hoopt dat de crowdfunding van stichting Stichtlicht, om geld in te zamelen voor de aanschaf van led-verlichting, slaagt. “Met led kunnen de vrijwilligers makkelijker en vaker de toren in kleur zetten. Ik voel me een trotse burgermoeder dat wij zo’n mooi verlichte tv-toren hebben. Alle lof voor de vrijwilligers van Stichtlicht. Dat is echt hun verdienste.”
Meegeleefd
Naast het rood-groen voor Kerstmis, kleurde de toren bijvoorbeeld oranje tegen geweld tegen vrouwen en vrijdag nog paars voor solidariteit met lhbti+’ers. Als hart onder de riem voor mensen die uit Oekraïne naar Goes zijn gevlucht, is de toren ook geel-blauw gekleurd. “Bij een ontmoeting met Oekraïnse mensen zeiden twee personen tegen mij dat dat hen echt veel deed. Door de kleuren voelden ze dat er met hen werd meegeleefd. Dat vond ik bijzonder.”
De betekenis achter de kleuren brengt inwoners met elkaar in gesprek, ook als ze niet weten waar een kleur voor staat, merkt Mulder. “En als ik ‘s avonds Goes binnen rijd en ik zie de toren, dan krijg ik echt een thuisgevoel. Ik weet dat vele inwoners dat hebben. Sommigen zijn met de toren opgegroeid.”
Meer uit Beveland
GOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten. In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen.
30 minuten geledenSINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.
3 uur geledenGOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.
7 uur geledenKORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.
8 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
1 dag geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
1 dag geleden