Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Marleen Sijbers blikt vooruit op nieuw jaar

Burgemeester Marleen Sijbers blikt vooruit op nieuw jaar

THOLEN - Afgelopen jaar was een bewogen jaar. Er vonden veel mooie gebeurtenissen plaats in de gemeente, maar er waren ook uitdagingen waar Tholen voor kwam te staan. Samen met burgemeester Marleen Sijbers blikken we kort terug op het jaar 2022 en kijken we vooruit naar het nieuwe jaar. 

“Als je mij vraagt wat mijn hoogtepunten waren van afgelopen jaar, dan zijn dat er meerdere”, aldus de burgemeester. “Maar de verkiezingen, met vervolgens de installatie van een nieuwe raad, was zoals altijd erg bijzonder. We hebben in 2022 op een goede manier afscheid kunnen nemen van een aantal raadsleden en ook weer nieuwe raadsleden mogen verwelkomen. Ik ben ervan onder de indruk hoeveel tijd en moeite raadsleden bereid zijn om te investeren voor de samenleving. Respect en waardering is daarbij zeker op zijn plaats”, aldus Marleen Sijbers. “Andere hoogtepunten waren bijvoorbeeld de start van de renovatie van zwembad Haestinge en de start van de aanleg van de nieuwe toegangsweg voor stad Tholen. En ook de bezoeken die ik mocht afgeleggen bij 60- en 65-jarige huwelijken waren steeds weer mooie momenten.”

Het afgelopen jaar gebeurde er veel in de gemeente. “We begonnen het jaar wederom met corona. In de nasleep van de pandemie brak de oorlog in Oekraïne uit. We ontvingen al snel ontheemden uit Oekraïne, maar er ontstond ook een energie- en gascrisis. Dat is erg zwaar (geweest) voor veel inwoners en ondernemers. Je probeert er als gemeente van alles aan te doen om de pijn bij onze inwoners wat te verlichten. Zo hebben we onder andere de bijstandsnorm aangepast, waardoor meer mensen recht hebben op toeslagen”, aldus de burgemeester. “Als je als overheid iets kan betekenen of het verschil kan maken voor je inwoners, dan geeft dat een goed en mooi gevoel.”

Vooruitblik 2023
In het nieuwe jaar staat er weer veel te gebeuren in de gemeente. “Ik denk dat we moeten constateren dat er ook dit jaar in Oekraïne helaas nog geen rust zal zijn. Dat gaat ook gevolgen hebben hier”, aldus de burgemeester.

“Verder staat er op 1 februari de herdenking van de Watersnoodramp op de planning”, aldus de burgemeester. “Het is heel belangrijk dat we zo’n trieste gebeurtenis blijven herdenken. In onze gemeente zijn veel mensen getroffen door deze vreselijke ramp. We gaan dit op gepaste wijze herdenken. Ik hoop dat de emoties die er nog zijn rondom deze ramp, een plek kunnen krijgen.”

Maar er zal aankomend jaar ook gevierd worden. “Zo vindt Koningsdag natuurlijk weer plaats en staat er hopelijk weer een mooie lintjesregen te wachten”, aldus burgemeester Sijbers. “Ik ben er ieder jaar weer van onder de indruk hoeveel inwoners zich vrijwillig inzetten voor de samenleving.”

In de gemeente staan in 2023 ook meerdere woningbouwprojecten op de planning. “Ik hoop echt dat we dit allemaal uit kunnen voeren, zoals gepland”, aldus Marleen Sijbers. “Dat is belangrijk voor onze inwoners en hun kinderen. Iedereen die dat wil, moet hier kunnen wonen; een mooie start kunnen maken. Dat vind ik heel belangrijk.”

“2023 wordt het jaar dat vraagt om oplossingen. Er zijn in de gemeente zorgen, maar er zijn ook een aantal hele mooie uitdagingen. Het charmante van onze eilanden is dat iedereen bereid is om te helpen”, aldus de burgemeester.

Wens voor alle inwoners
De burgemeester heeft een wens voor alle inwoners voor in het nieuwe jaar: “Voor al onze inwoners een gelukkig en gezond 2023, met uitdagingen en perspectief. Verder wens ik iedereen naasten toe die er voor je zijn. En als je tijd hebt om te luisteren of te helpen, schenk die tijd dan aan en ander, dat is zo nodig, het helpt echt en wordt zeker gewaardeerd.”

Meer uit Tholen

Warmste 3 maart ooit: ‘De komende dagen mogelijk opnieuw warmterecords’

THOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.

4 uur geleden
Onrust bij bewoners over sloop van hun huurwoningen in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.

4 uur geleden
Vrouw komt met auto in sloot terecht in Tholen, hulpdiensten naar verkeerde straat

THOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.

10 uur geleden
Thoolse college volgt uitgebreide procedure voor huisvesting arbeidsmigranten

THOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

1 dag geleden
Nieuw pompstation in Scherpenisse moet drinkwater op het eiland veiligstellen

SCHERPENISSE - Evides Waterbedrijf zet een belangrijke stap naar de toekomstbestendige drinkwaterlevering voor de Inwoners, bedrijven en toeristen op het eiland Tholen. De start van de bouw van een nieuw pompstation in Scherpenisse is gevierd met het boren van de eerste fundatiepaal.

1 dag geleden
Tholenaren vergroenen massaal hun voortuin: 229 nieuwe bomen met steun van gemeente [FOTOALBUM]

THOLEN - Een groene leefomgeving draagt bij aan een fijn leefklimaat en is goed voor het milieu. Mede om deze redenen heeft de gemeente Tholen samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) opnieuw een succesvolle actie georganiseerd waarbij Tholenaren konden intekenen op een boom. Dolblij zijn de gelukkigen met hun toegewezen boom, maar hoe plant je nu zo'n boom?

1 dag geleden
Hogere btw op logies raakt ook Tholen: ‘Niets doen en wel meer afdragen is geen optie’

THOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.

2 dagen geleden