Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Londen vreest massaontslagen in stad door AI

Burgemeester Londen vreest massaontslagen in stad door AI

LONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.

Khan houdt donderdagavond een speech en delen van de tekst zijn al naar buiten gebracht. In die speech zal de Labour-burgemeester de voor- en nadelen van AI omschrijven. Volgens Khan is het belangrijk dat snel de voordelen van AI worden omarmd voordat de technologie een "massavernietingswapen van arbeidsplaatsen" wordt. Hij heeft daarom plannen om miljoenen Londenaren gratis AI-training te geven.

De Verenigde Naties waarschuwden onlangs nog dat AI kan zorgen dat hoogopgeleide jonge mensen in met name rijkere landen minder makkelijk een eerste baan kunnen vinden omdat taken zijn geautomatiseerd.

Zakenbank Morgan Stanley kwam onlangs met een onderzoek waarin werd gesteld dat in de Europese bankensector de komende jaren wel 200.000 banen verloren kunnen gaan door AI. In Londen, met de financiële districten City of London en Canary Wharf, staan de hoofdkantoren van grote Britse banken als HSBC, Barclays en Lloyds Banking Group. Ook andere internationale banken hebben grote kantoren in Londen, zoals Citigroup, JPMorgan Chase, UBS en Deutsche Bank.

Meer uit Financieel

Groeispurt voor windenergie op land in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.

52 minuten geleden
Chiptoeleveranciers stijgen op Wall Street na resultaten TSMC

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.

1 uur geleden
Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

2 uur geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

2 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

3 uur geleden
NVM vreest geen prijsexplosie als verkoopgolf huurwoningen stopt

UTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.

3 uur geleden