Burgemeester Halsema: Amsterdam kijkt terug op gitzwarte nacht
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema heeft met woede gereageerd op de belaging en mishandeling van supporters van Maccabi Tel Aviv in haar stad Amsterdam. "Amsterdam kijkt terug op een gitzwarte nacht en ook vandaag is het nog donker", begon Halsema tijdens een persconferentie in de raadzaal van het stadhuis.
"Jongens op scooters gingen kriskras door de stad, vluchtend voor de politie. Dat dit in Amsterdam gebeurt, is ondraaglijk en onverteerbaar", zei ze. "Onze stad is diep beschadigd, ons Joodse leven en cultuur zijn bedreigd."
"De oorlog in het Midden-Oosten bedreigt nu ook onze stad", zei Halsema. "Ik ben woedend en spreek dit namens het stadsbestuur en de driehoek in de meest krachtige bewoordingen uit. Er heerst angst, ontzetting, woede, ongeloof. De driehoek zet alles op alles voor de veiligheid van Joods Amsterdam." De driehoek bestaat naast Halsema uit de politiechef van de eenheid Amsterdam en de hoofdofficier van justitie. De burgemeester kondigde aan een onafhankelijk onderzoek in te stellen "naar de gebeurtenissen, voorbereidingen en het optreden van de autoriteiten".
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
20 minuten geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Dick Schoof heeft de voorzittershamer van de ministerraad symbolisch overgedragen aan de nieuwe minister-president Rob Jetten van D66. Bij binnenkomst op het ministerie vroeg de partijloze oud-premier aan Jetten of alles goed was gegaan met de beëdiging van het kabinet, Jetten kon dat bevestigen. "Dat is dan een goede start," vond Schoof.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
3 uur geleden