Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Dijksterhuis van Borsele: ‘Wat heb je aan 30.000 euro… als je daarna in de bak beland?’

Burgemeester Dijksterhuis van Borsele: ‘Wat heb je aan 30.000 euro… als je daarna in de bak beland?’

‘Wat heb je aan 30.000 euro… als je daarna in de bak beland?’ Dat is de titel van een gezamenlijke Facebookcampagne die volgende week start om ondermijning in de zeehavens in Borsele-West/Vlissingen-Oost tegen te gaan. 

“We willen hiermee havenmedewerkers ondersteunen in het herkennen en tegengaan van criminaliteit”, vertelt burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele. “Criminelen maken namelijk graag gebruik van onze goede infrastructuur in de havens. Mensen in de haven zijn dan ook regelmatig getuige van verdachte activiteiten of worden criminelen benaderd voor ‘hulp’ in ruil voor geld. Van het geven van informatie, het uitlenen van toegangspassen tot iets weghalen uit of verstoppen in een lading. Met deze campagne willen we ervoor zorgen dat ze hier niet op ingaan en verdachte zaken melden.” 

“De import en export van drugs zijn de opvallendste voorbeelden van ondermijning. Maar het probleem reikt veel verder, zoals het dumpen van drugsafval, witwassen, corruptie, mensensmokkel en wapenhandel. Het is daarom belangrijk om in actie te komen tegen ondermijning.”

“Sommige mensen vinden dat drugs gelegaliseerd moeten worden om deze ondermijning aan te pakken. Vraagt u het mij, dan is het pertinent niet de oplossing. Dan zorgen we alleen maar voor andere problemen in onze maatschappij. De negatieve gevolgen van ondermijning zijn ook buiten de zeehavens kenbaar. Medewerkers leven in onze dorpen en zo heeft het effect op onze kernen. Tot over de landsgrenzen zien we de gevolgen van drugscriminaliteit zoals afpersing, geweld en het witwassen van geld.”

“Het is bij de aanpak belangrijk om dichtbij de kern te beginnen. Daarom richt deze campagne, onderdeel van het programma www.veiligezeehavens.nl, zich op deze medewerkers. Door ze te laten inzien dat je niks aan een groot geldbedrag hebt van criminelen, als je familie doelwit wordt, je je baan verliest of je er uiteindelijk voor berecht wordt.” 

Ziet u een verdachte situatie? Meld dit dan anoniem via www.meldmisdaadanoniem.nl en zet u in voor een veilige samenleving.

Meer uit Beveland

Duitse windsurfer overleden bij Veerse Meer Kamperland

KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.

14 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

18 uur geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

20 uur geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

1 dag geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

1 dag geleden
Deltaweekend viert gouden jubileum op de Oosterschelde

COLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.

1 dag geleden
Stop op gebruik staalslakken in Zeeuwse Wateren

KAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.  

1 dag geleden