Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Bodegraven: we gijzelen complotdenkers indien nodig

Burgemeester Bodegraven: we gijzelen complotdenkers indien nodig

BODEGRAVEN (ANP) - De gemeente Bodegraven-Reeuwijk laat de mannen die beschuldigende verhalen over vermeende pedonetwerken en rituele kindermoorden in Bodegraven de wereld in slingeren, als dat nodig is gijzelen. Dat zegt de burgemeester van de gemeente Christiaan van der Kamp in een interview in het AD.

Vorige week vrijdag bepaalde de rechtbank in Den Haag in een kort geding dat de drie complotdenkers, Joost Knevel, Micha Kat en Wouter Raatgever, per direct moeten stoppen met hun beschuldigende verhalen. De rechter oordeelde dat zij de al gepubliceerde verhalen van internet moeten verwijderen. Als ze dat niet doen, moeten zij dwangsommen betalen en kunnen zij uiteindelijk zelfs worden gegijzeld. Volgens de rechter is er "geen enkel objectief bewijs voor de vergaande aantijgingen over een satanisch-pedofiel netwerk in Bodegraven".

Ook advocaat van de gemeente Cees van de Sanden is aangeschoven bij het interview. In antwoord op de vraag wat er precies gewonnen is, aangezien Knevel nog steeds video’s plaatst over het 'misbruik' op internet, zegt hij dat er een uniek vonnis is. Dat gaat nu stap voor stap worden uitgevoerd, aldus de advocaat. "Een vonnis waardoor een gemeente ook online verstoringen kan aanpakken. We gaan nu naar YouTube met het verzoek video's te laten verwijderen." Burgemeester Van der Kamp stelt dat alles in de gaten wordt gehouden. "En als het nodig is laten we de lijfsdwang uitvoeren."

Begraafplaats

De eerste beschuldigingen van het netwerk werden vorige zomer gedaan. Oud-inwoner van Bodegraven Joost Knevel zei "herwonnen herinneringen" te hebben aan een netwerk waardoor hij werd misbruikt en dat kinderen vermoordde. De twee andere complotdenkers sloten zich bij hem aan. Begin dit jaar kwamen tientallen mensen naar begraafplaats Vredehof om bloemen en pamfletten op kindergraven achter te laten.

Volgens Van der Kamp heeft de kwestie veel mensen pijn gedaan. "Je hoopt dat het ergens in een hoekje van het internet blijft. Maar het maakte de sprong van internet de echte wereld in. En in de video's werden ook steeds meer namen van mensen genoemd", aldus de burgemeester.

De burgemeester is gaan praten met mensen die in de video’s worden genoemd, als vermeend dader of als nabestaande, zegt hij. "Toen werd me duidelijk hoe zeer dit hen raakte. Ik sprak een vader wiens zoon op Vredehof ligt. Wildvreemden kwamen bloemen leggen bij het graf van zijn kind. Als de vader uitlegde dat het complot niet bestond, wilden ze dat niet geloven. Die man wilde de grafrust terug voor zijn zoon, maar dat lukte niet. Toen besefte ik dat de gemeente het moest overnemen."

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

3 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

6 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

11 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

11 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

13 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

14 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

14 uur geleden