Buren hadden geen idee dat Maxwell zich op landgoed bevond
BRADFORD (ANP) - Omwonenden van het 63 hectare grote landgoed in de staat New Hampshire hadden geen idee dat Ghislaine Maxwell, de gezochte ex-vriendin van Jeffrey Epstein zich daar schuilhield. Het grote houten huis, alleen te bereiken via een bijna kilometer lange oprijlaan, lag half verscholen in de bossen even buiten Bradford, een stadje met 2000 inwoners in het noordoosten van de VS.
De FBI maakte bekend dat Maxwell het huis in december vorig jaar kocht voor 1 miljoen dollar (890.000 euro) in contanten. Ze werd donderdag gearresteerd door FBI-agenten die het huis waren binnengevallen.
"Ik had geen idee dat ze daar was. Zo zie je maar, je weet niet altijd wie je buren zijn," vertelt 'buurvrouw' Laurie Colburn, wier huis ongeveer anderhalve kilometer van Maxwell's landgoed ligt.
"Ik ben verrast, want dit is een kleine, rustige stad. Maar ik denk dat dat het een goede plek maakt om zich te verstoppen," vertelt de 18-jarige Jenna Cook, in de hoofdstraat van Bradford. Zij en andere bewoners zeiden dat ze Maxwell nooit in de stad hadden gezien.
De 58-jarige Maxwell verdween vorig jaar uit beeld na de arrestatie van Epstein. Ze wordt er onder meer van verdacht minderjarige meisjes te hebben geronseld voor Epstein voor seksueel misbruik.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
4 uur geleden