Buren hadden geen idee dat Maxwell zich op landgoed bevond
BRADFORD (ANP) - Omwonenden van het 63 hectare grote landgoed in de staat New Hampshire hadden geen idee dat Ghislaine Maxwell, de gezochte ex-vriendin van Jeffrey Epstein zich daar schuilhield. Het grote houten huis, alleen te bereiken via een bijna kilometer lange oprijlaan, lag half verscholen in de bossen even buiten Bradford, een stadje met 2000 inwoners in het noordoosten van de VS.
De FBI maakte bekend dat Maxwell het huis in december vorig jaar kocht voor 1 miljoen dollar (890.000 euro) in contanten. Ze werd donderdag gearresteerd door FBI-agenten die het huis waren binnengevallen.
"Ik had geen idee dat ze daar was. Zo zie je maar, je weet niet altijd wie je buren zijn," vertelt 'buurvrouw' Laurie Colburn, wier huis ongeveer anderhalve kilometer van Maxwell's landgoed ligt.
"Ik ben verrast, want dit is een kleine, rustige stad. Maar ik denk dat dat het een goede plek maakt om zich te verstoppen," vertelt de 18-jarige Jenna Cook, in de hoofdstraat van Bradford. Zij en andere bewoners zeiden dat ze Maxwell nooit in de stad hadden gezien.
De 58-jarige Maxwell verdween vorig jaar uit beeld na de arrestatie van Epstein. Ze wordt er onder meer van verdacht minderjarige meisjes te hebben geronseld voor Epstein voor seksueel misbruik.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
28 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
29 minuten geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
9 uur geleden