
Bunkers gevonden aan de Prins Hendrikweg
VLISSINGEN - Bij het bouwrijp maken van een kavel ten westen van het ‘Witte huis’ aan de Prins Hendrikweg zijn twee bunkers gevonden. De bunkers zijn al op 30 mei ontdekt door de gemeente Vlissingen maar heeft dat nu pas bekend gemaakt. De Walcherse Archeologische Dienst gaat de bunkers in samenspraak met de Stichting Bunkerbehoud onderzoeken. De bunkers worden begin september vrijgegraven waarna wordt besloten of de bunkers worden behouden.
De gemeente Vlissingen heeft op 1 juni de Stichting Bunkerbehoud op de hoogte gebracht van de vondst van de bunkers en om advies gevraagd. De bunkers liggen nu nog onder de grond en worden van 4 tot en met 9 september ontgraven. Voorafgaand daaraan worden tussen 21 en 25 augustus de bomen op het perceel gekapt. Afhankelijk van de zeldzaamheid van de bunkers neemt de gemeente Vlissingen een besluit of de bunkers de moeite waard zijn om te worden behouden. De werkzaamheden die het ontgraven van de bunkers met zich meebrengt worden uitgevoerd door het specialistisch bedrijf Bodac. Hier is voor gekozen omdat de gehele locatie nog verdacht is op de aanwezigheid van ontplofbare oorlogsresten.
Hospitaal
Op steenworp afstand van de vindplaats was door de Duitse bezetters een hospitaal gebouwd dat was ondergebracht in verschillende bunkers. Een grote hospitaalbunker, gewondenverzamelplaats en een bunker voor de opslag van drinkwater zijn in de jaren negentig van de vorige eeuw reeds gesloopt. Onderzoek zal uitwijzen of de bunkers die nu zijn teruggevonden deel uitmaakten van dit hospitaalcomplex.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - In de Lasloods in Vlissingen vindt vrijdag, zaterdag en zondag het Wijnfeest plaats.
6 uur geledenVLISSINGEN - Met heerlijk zomers weer en veel animo was het donderdagavond feest op de Vlissingse boulevard. Het goededoeleninitiatief 'Langste mosseltafel van Zeeland' bracht vele mosselliefhebbers samen. Aan gezellig versierde lange tafels genoten zij van mosselen en steunden hiermee stichting ALS Zeeland.
11 uur geledenVLISSINGEN - Drie auto's zijn donderdag aan het einde van de middag beschadigd geraakt bij een botsing op de Sloeweg in Vlissingen. Het ongeval veroorzaakte bij de Sloebrug files Vlissingen in.
14 uur geledenVLISSINGEN - Een jongeman is donderdagavond laat medisch onderzocht na een ongeval met een fatbike in de Adriaen Coortelaan in Vlissingen. Behandeling in het ziekenhuis was niet nodig.
14 uur geledenVLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
1 dag geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
2 dagen geleden