Bunker ontdekt bij werkzaamheden Britannia
VLISSINGEN - Tijdens de werkzaamheden bij de bouw van het nieuwe hotel Britannia op de boulevard is een Duitse bunker uit de Tweede Wereldoorlog ontdekt. In de oorlogsjaren was in en om het toenmalige Grand Hotel Britannia het hoofdkwartier gevestigd van de Seekommandant Südholland die het bevel voerde over de op het land gestationeerde marine-eenheden in deze regio. In november 1944 is fel gevochten om het zwaar beveiligde hotel.
Hoewel de bunker maar enkele decimeters onder het maaiveld ligt was het niet bekend dat deze bunker hier nog stond. Het betreft een manschappenbunker van het type Regelbau 501. De Duitse vestingpioniers hadden honderden standaardbunkers ontworpen die werden gebouwd aan de Atlantikwall. In 2010 is al een grote bunker gesloopt die op steenworp afstand stond van de nu teruggevonden bunker. Ook de eigenlijke bevelsbunker van het Duitse hoofdkwartier is nog ondergronds aanwezig en ligt onder het appartementengebouw Bestevaer aan de andere kant van het ruïneuze hotel. Vrijwilligers van de Stichting Bunkerbehoud hebben de bunker inmiddels bekeken en het verdedigingswerk bevindt zich nog in bijzonder goede staat.
Volgens bunkerkenner Hans Sakkers uit Koudekerke is het een verrassing dat de bunker tevoorschijn is gekomen. “Hij staat wel op kaarten van kort na de oorlog maar daarop is hij doorgestreept”, verklaart Sakkers. “Meestal houdt dat in dat de betreffende bunker is gesloopt. Het is goed mogelijk dat de aannemer die destijds deze klus heeft aangenomen de bunker netjes onder het maaiveld heeft geschoven en ondertussen het bedrag voor de bunkersloop heeft gecasht. Daar ben ik wel vaker voorbeelden van tegengekomen.” Aanstaande maandag begint de sloop van de bunker die moet wijken voor de parkeerkelder van het nieuwe hotel Britannia. Enkele vondsten worden momenteel veiliggesteld door de Stichting Bunkerbehoud. Sakkers: “Er hing nog een luchtfilterinstallatie in en er stond nog een bunkerkachel, allebei zwaar verroest. Maar toch bijzonder dat dit nu tevoorschijn komt.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
13 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
13 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden