Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bunker aan de Prins Hendrikweg blijkt al deels gesloopt

Bunker aan de Prins Hendrikweg blijkt al deels gesloopt

VLISSINGEN - De eerste van twee bunkers die bij het bouwrijp maken van een perceel aan de Prins Hendrikweg is gevonden is inmiddels helemaal vrij gegraven.  Het dak van de bunker blijkt in het verleden al te zijn gesloopt. Tegen de verwachting in heeft de Walcherse Archeologische Dienst enkele overblijfselen uit de Tweede Wereldoorlog aangetroffen bij de graafwerkzaamheden. De gemeente Vlissingen beslist later of de bunkers, of wat er nog van rest, bewaard moeten blijven voor het nageslacht.

“De eerste dag vonden we vooral zwemvesten,” vertelt archeoloog Bernard Meijlink. “Verder veel wijnflessen, een inktpotje en in de bunker zelf zijn nog twee bunkerkachels en een luchtverversingsinstallatie aanwezig. Dat had ik niet verwacht aangezien het dak van de bunker is gesloopt en de verwachting was dat de bunker helemaal leeg zou zijn.” Het betreft een bunker die dienst deed als gewondenverzamelplaats. De bunker maakte deel uit van het hospitaalcomplex dat hier in de oorlog door de Duitsers is gebouwd. Tijdens de terugtrekking van het Duitse 15e Leger uit Noord-Frankrijk in september 1944, zijn er talloze operaties in het in bunkers ondergebrachte hospitaal uitgevoerd. Voor het terugtrekken van de troepen werd gebruik gemaakt van de veerverbinding Vlissingen-Breskens. Meijlink verwacht dat de eerste bunker vandaag helemaal uitgegraven zal zijn. “Daarna maken we eerst een proefsleuf zodat we de contouren van de andere bunker kunnen zien,” legt Meijlink uit. “Ik laat me adviseren door de Stichting Bunkerbehoud en zou zelf pleiten voor behoud in situ. Ik heb begrepen dat op de plek waar naar verwachting de tweede bunker zit een parkeerplaats moet komen. Dus het lijkt me geen probleem als die bunker dan in de grond blijft zitten. Maar uiteindelijk beslist de gemeente daar natuurlijk over.”

Meer uit Vlissingen

Ongeval op Belgische loodsboot in Vlissingen; slachtoffer per traumahelikopter naar ziekenhuis

VLISSINGEN - Een persoon is afgelopen nacht ernstig gewond geraakt na een ongeval op een loodsboot bij Vlissingen. Een traumahelikopter moest worden ingezet.

19 uur geleden
Fietser gewond bij eenzijdig ongeval op de Rozengracht

VLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht  een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk. 

2 dagen geleden
Twee medewerkers Jumbo Papegaaienburg onwel door lekkage in koeling

VLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis. 

2 dagen geleden
Deelnemersveld HZ Schaaktoernooi bijna rond

VLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet. 

2 dagen geleden
Fans van ringrijden kunnen zaterdag genieten in Ritthem

RITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.

3 dagen geleden
Onderzoek: ‘Ruim acht op de tien Zeeuwen gaan op zomervakantie’

VLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.

3 dagen geleden
Wandel mee met De Vrolijke Tippelaars

VLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen. 

3 dagen geleden