Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesbank ziet piek Duitse inflatie net onder 6 procent

Bundesbank ziet piek Duitse inflatie net onder 6 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Duitsland, de grootste economie van de eurozone, kan in november mogelijk hoger uitvallen dan eerder werd voorspeld. In het maandelijkse rapport waarschuwde de Bundesbank voor een mogelijke inflatiepiek deze maand van net iets minder dan 6 procent. Eerder werd uitgegaan van een piek van 5 procent. De Duitse centrale bank blijft wel bij de voorspelling dat de inflatie in de komende maanden weer zal afnemen, in lijn met de verwachtingen van de Europese Centrale Bank (ECB).

De geldontwaarding in Duitsland kwam in oktober al uit op het hoogste niveau in 28 jaar, vooral als gevolg van stijgende energieprijzen. Naast de hogere energierekening nemen de prijzen in Duitsland over de hele linie toe, mede door het na-ijleffect van de tijdelijke btw-verlaging vorig jaar, die begin dit jaar werd teruggedraaid. Volgens de Bundesbank is ongeveer 1,5 procentpunt van de inflatie het gevolg van de btw-verlaging en de zeer lage prijzen voor vliegtickets en andere reisgerelateerde diensten in 2020. De centrale bank ziet het na-ijleffect van de btw-verlaging in januari verdwijnen en het reisgerelateerde element in december dit jaar.

Hoewel de Bundesbank verwacht dat de inflatie de komende tijd zal afnemen, zal deze in Duitsland mogelijk nog voor langere tijd boven de 3 procent kunnen blijven liggen. Voor de kerninflatie, exclusief de sterk schommelende energie- en voedselprijzen, zijn volgens de bank percentages van boven de 2 procent denkbaar. De Bundesbank benadrukte ook dat de sterke stijging van de gasprijzen "waarschijnlijk pas na de jaarwisseling wordt doorberekend aan consumenten".

De druk in Duitsland, waar inflatie een gevoelig onderwerp is, op de ECB om de sterke prijsstijgingen te beteugelen, zal naar verwachting toenemen. In de afgelopen tijd uitte de populaire krant Bild al kritiek op het monetaire beleid van de ECB. Ook een groep belangrijke adviseurs van bondskanselier Angela Merkel vindt dat de ECB-beleidsmakers een exitstrategie van de coronasteun moeten formuleren. De oproep, die eerder deze maand werd gedaan, komt tegen de achtergrond van complexe coalitiebesprekingen in Berlijn om de vertrekkende bondskanselier te vervangen. In de coalitie-onderhandelingen wordt onder meer gesproken over een verhoging van het minimumloon in Duitsland tot 12 euro per uur tegen eind 2022. Een dergelijke verhoging zou volgens de Bundesbank leiden tot een verdere inflatiedruk.

Meer uit Financieel

Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

54 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

1 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

2 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

3 uur geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geƫindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

3 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht, benzineauto op zijn retour

BUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

3 uur geleden
Staking interieurbouwers en meubelmakers definitief van de baan

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

5 uur geleden