Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesbank verlaagt groeiverwachtingen voor Duitse economie

Bundesbank verlaagt groeiverwachtingen voor Duitse economie

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Bundesbank heeft de verwachtingen voor de Duitse economie flink verlaagd. De centrale bank denkt nu dat de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland in 2025 met slechts 0,2 procent zal groeien. Eerder rekende de Bundesbank nog op een groei van 1,1 procent in het nieuwe jaar.

Voor dit jaar gaat de Bundesbank nu zelfs uit van een economische krimp van 0,2 procent, terwijl eerder werd gerekend op een groei van 0,3 procent. Ook waarschuwt de centrale bank voor een mogelijke nieuwe krimp in 2025 als de Verenigde Staten onder president Donald Trump importtarieven gaan invoeren op Europese goederen.

"De Duitse economie kampt niet alleen met aanhoudende economische tegenwind, maar ook met structurele problemen," zei Bundesbank-president Joachim Nagel, waarbij hij met name wees op de problemen in de industriële sector. Ook de arbeidsmarkt reageert volgens Nagel "merkbaar op de aanhoudende zwakte van de economische activiteit" in het land.

Mogelijke wereldwijde handelsoorlog

Voor 2026 en 2027 voorspelt de centrale bank een groei van 0,8 procent en 0,9 procent. Wel benadrukt Nagel dat Duitsland door de sterke afhankelijkheid van de export bijzonder kwetsbaar is voor een verdere daling van de buitenlandse vraag als gevolg van een mogelijke wereldwijde handelsoorlog die zou kunnen ontstaan onder het protectionistische handelsbeleid van Trump.

Daarnaast verwacht de Bundesbank dat de Duitse consumentenprijzen in 2025 hoog zullen blijven en de inflatie slechts licht zal afnemen van 2,5 procent naar 2,4 procent. In de jaren daarna zal de inflatie naar verwachting geleidelijk terugkeren naar de doelstelling van 2 procent.

Meer uit Financieel

Openingswinst voor AEX, AkzoNobel en ASMI flink hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met winst geopend. Beleggers op het Damrak bogen zich over kwartaalcijfers van onder meer verfproducent AkzoNobel, chiptoeleverancier ASMI en uitzendconcern Randstad. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden woensdagochtend.

26 minuten geleden
België moedigt werkgevers aan kilometervergoeding te verhogen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België trekt de federale regering tot 80 miljoen euro uit voor steunmaatregelen om de pijn te verzachten van de flink gestegen energieprijzen en prijzen aan de pomp. Het grootste deel van het bedrag, 60 miljoen euro, gaat naar een aanmoediging aan werkgevers om de kilometervergoeding voor hun personeel te verhogen of om er een in te voeren.

45 minuten geleden
BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen

PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.

1 uur geleden
Randstad blijft last houden van zwakke Europese markt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalden de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.

1 uur geleden
AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.

2 uur geleden
CBS: op een na grootste daling consumentenvertrouwen ooit

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

3 uur geleden
Koopwoning in maart 5 procent duurder, stijging vlakt weer wat af

DEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.

3 uur geleden