
Bundesbank somberder over groei Duitse economie in 2024
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Bundesbank heeft zijn groeivoorspelling voor de Duitse economie voor het komende jaar aanzienlijk verlaagd van 1,2 procent naar 0,4 procent. Daarna zal de groei weer versnellen.
Dit jaar zal de economie met 0,1 procent krimpen, verwacht de centrale bank. Dat is iets optimistischer dan de vorige prognose van juni, toen nog rekening gehouden werd met een daling van 0,3 procent.
De grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland kampt met een zwakke buitenlandse vraag. De trage export belemmert de industriële groei, de consumentenuitgaven laten te wensen over en hoge financieringskosten schrikken investeerders af, aldus het rapport.
Lichte verbetering
Hoewel de malaise voorlopig nog aanhoudt, ziet de centrale bank wel signalen die wijzen op een lichte verbetering. "De export zal stijgen door een groeiende vraag in het buitenland. En dankzij de stabiele arbeidsmarkt, forse loongroei en dalende inflatie zullen huishoudens meer gaan uitgeven", zei Bundesbank-president Joachim Nagel in een verklaring.
Vanaf begin 2024 zal de groei van de Duitse economie licht toenemen en geleidelijk aan snelheid winnen, volgens Nagel. De centrale bank gaat uit van een groei van 1,2 procent in 2025 en een groei van 1,3 procent in 2026.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
4 uur geleden