Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesbank: krimp aantal bankfilialen in Duitsland zet door

Bundesbank: krimp aantal bankfilialen in Duitsland zet door

FRANKFURT (ANP/DPA) - De inkrimping van het aantal bankfilialen in Duitsland is vorig jaar verder doorgezet en in een hoger tempo dan in voorgaande jaren door de toenemende digitalisering van bancaire dienstverlening. Dat meldt de Duitse centrale bank. Volgens de Bundesbank werden vorig jaar 1631 bankkantoren gesloten.

Daarmee kromp het aantal bankkantoren in heel Duitsland tot 17.870 locaties, aldus de Bundesbank. Vooral grote banken zoals Deutsche Bank en Commerzbank snijden in het aantal kantoren om kosten te besparen. Grote banken waren goed voor 1280 sluitingen. Kleinere sluiten in een minder hoog tempo banken.

Ook in Nederland verdwijnen steeds meer bankfilialen uit het straatbeeld omdat veel meer gebruik wordt gemaakt van onlinebankieren. Zo worden honderden filialen van SNS en RegioBank gesloten door een reorganisatie bij moederbedrijf ASN Bank.

Meer uit Financieel

Netflix boekt meer winst en verhoogt omzetverwachting voor 2025

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het afgelopen kwartaal meer winst en omzet behaald dan een jaar eerder en verhoogt de omzetverwachting voor het gehele jaar. Dat meldt Netflix in een kwartaalcijferbericht. Netflix, met populaire series als Adolescence, Ginny & Georgia, Squid Game en The Sandman, geeft sinds dit jaar echter geen exacte cijfers meer over het aantal nieuwe abonnees.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street na beter dan verwachte winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst de handel uitgegaan. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van beter dan verwachte cijfers over de winkelverkopen in de Verenigde Staten die wijzen op kracht van de Amerikaanse economie. Verder stond PepsiCo bij de winnaars dankzij goede kwartaalresultaten.

2 uur geleden
Amazon schrapt banen bij clouddivisie om hoge AI-kosten

SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon gaat banen schrappen bij zijn divisie voor clouddiensten in verband met de stijgende kosten bij het Amerikaanse bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI). Volgens een woordvoerder worden meerdere teams bij Amazon Web Services (AWS) geraakt door de ingreep. Persbureau Reuters meldt op basis van bronnen dat het gaat om honderden arbeidsplaatsen bij de cloudtak van Amazon.

5 uur geleden
Chipbedrijven koplopers in flink hogere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een flinke winst gesloten, aangevoerd door de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De chipsector profiteerde van positieve cijfers van het Taiwanese TSMC. Een dag eerder stonden de chipfondsen op het Damrak juist nog onder druk na een kwartaalbericht van ASML waarin de Veldhovense chipmachineproducent voorzichtigheid uitsprak over 2026.

6 uur geleden
Duitse Just Eat-dochter Lieferando wil 2000 bezorgers ontslaan

BERLIJN (ANP) - Lieferando, de Duitse dochter van de Nederlandse maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, wil tegen het einde van het jaar 2000 bezorgers ontslaan. Dat komt neer op een vijfde van alle bezorgers, heeft het bedrijf donderdag aangekondigd. Aanleiding voor de ontslagen is de samenwerking die het Duitse platform volgend jaar aangaat met lokale onderaannemers voor de bezorging van maaltijden.

7 uur geleden
Kleine plussen voor beurzen New York, PepsiCo omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine plussen geopend. Bij de bedrijven op Wall Street stond PepsiCo bij de stijgers dankzij beter dan verwachte resultaten van de producent van frisdrank en snacks. Het aandeel klom 6 procent.

8 uur geleden
PepsiCo groeit vooral buiten Noord-Amerika

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo is van april tot en met juni vooral buiten de Noord-Amerikaanse thuismarkt gegroeid. Dat meldde het bedrijf achter onder meer Pepsi-cola, Gatorade-sportdrank en Lay's-chips bij de presentatie van de kwartaalresultaten. De groei zat met name in de EMEA-regio, waar PepsiCo Europa, het Midden-Oosten en Afrika onder schaart.

11 uur geleden