Bulgarije verbiedt 'lhbti-propaganda' op scholen
SOFIA (ANP/AFP) - Het parlement van EU-lidstaat Bulgarije heeft een wet aangenomen die "lhbti-propaganda" op scholen verbiedt, meldt het Bulgaarse persbureau BTA. Mensenrechtengroeperingen noemen de maatregel discriminerend.
Leraren mogen nu op geen enkele manier, direct of indirect, ideeën over "non-traditionele seksuele oriëntaties en/of genderidentiteiten die niet overeenkomen met het biologische geslacht" aanprijzen. In de wet worden non-traditionele seksuele oriëntaties gedefinieerd als "afwijkend van wat algemeen geaccepteerd is en vastgelegd is in de Bulgaarse juridische traditie". De wet, voorgesteld door de pro-Russische partij Wedergeboorte, werd aangenomen met een ruime meerderheid.
De mensenrechtenorganisatie Bulgarian Helsinki Committee zegt dat de nieuwe tekst "fundamentele mensenrechten" schendt en ingaat tegen Europese wetten en internationale verdragen. De organisatie is bang voor een "heksenjacht". Woensdagavond worden protesten verwacht in Bulgarije.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
17 minuten geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
8 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
9 uur geleden