Bulgarije verbiedt 'lhbti-propaganda' op scholen
SOFIA (ANP/AFP) - Het parlement van EU-lidstaat Bulgarije heeft een wet aangenomen die "lhbti-propaganda" op scholen verbiedt, meldt het Bulgaarse persbureau BTA. Mensenrechtengroeperingen noemen de maatregel discriminerend.
Leraren mogen nu op geen enkele manier, direct of indirect, ideeën over "non-traditionele seksuele oriëntaties en/of genderidentiteiten die niet overeenkomen met het biologische geslacht" aanprijzen. In de wet worden non-traditionele seksuele oriëntaties gedefinieerd als "afwijkend van wat algemeen geaccepteerd is en vastgelegd is in de Bulgaarse juridische traditie". De wet, voorgesteld door de pro-Russische partij Wedergeboorte, werd aangenomen met een ruime meerderheid.
De mensenrechtenorganisatie Bulgarian Helsinki Committee zegt dat de nieuwe tekst "fundamentele mensenrechten" schendt en ingaat tegen Europese wetten en internationale verdragen. De organisatie is bang voor een "heksenjacht". Woensdagavond worden protesten verwacht in Bulgarije.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
4 minuten geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
6 minuten geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.
3 uur geleden