Bulgaarse premier dreigt stadions op slot te doen
SOFIA (ANP) - De premier van Bulgarije dreigt de aanwezigheid van toeschouwers bij voetbalwedstrijden te verbieden wanneer ze zich niet aan de maatregelen houden om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "We hebben onze spelers de mogelijkheid geboden te voetballen in aanwezigheid van fans", zei Boyko Borissov. "En wat deden de fans? Ze groepeerden samen zonder mondkapjes te dragen. Wat willen ze daarmee bereiken?"
De Bulgaarse competitie werd op 5 juni hervat na een pauze van een kleine drie maanden vanwege de coronacrisis. Fans waren welkom onder bepaalde voorwaarden en met een maximum aantal van 30 procent van de stadioncapaciteit. Nadat er al eerder sprake was van overtredingen stelde gezondheidsminister Kiril Ananijev maandag een beperking in met maximaal 1000 fans per tribune. Hij gaf daarbij aan dat er afstand van elkaar moet worden gehouden. De regels werden een dag later bij het bekerduel tussen Levski Sofia en Lokomotiv Plovdiv opnieuw overtreden.
"Als dit zo doorgaat sluiten we de stadions", aldus Borissov, die woensdag de noodtoestand in zijn land vanwege het coronavirus verlengde tot 15 juli.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
4 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
12 uur geleden