Bulgaarse premier dreigt stadions op slot te doen
SOFIA (ANP) - De premier van Bulgarije dreigt de aanwezigheid van toeschouwers bij voetbalwedstrijden te verbieden wanneer ze zich niet aan de maatregelen houden om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. "We hebben onze spelers de mogelijkheid geboden te voetballen in aanwezigheid van fans", zei Boyko Borissov. "En wat deden de fans? Ze groepeerden samen zonder mondkapjes te dragen. Wat willen ze daarmee bereiken?"
De Bulgaarse competitie werd op 5 juni hervat na een pauze van een kleine drie maanden vanwege de coronacrisis. Fans waren welkom onder bepaalde voorwaarden en met een maximum aantal van 30 procent van de stadioncapaciteit. Nadat er al eerder sprake was van overtredingen stelde gezondheidsminister Kiril Ananijev maandag een beperking in met maximaal 1000 fans per tribune. Hij gaf daarbij aan dat er afstand van elkaar moet worden gehouden. De regels werden een dag later bij het bekerduel tussen Levski Sofia en Lokomotiv Plovdiv opnieuw overtreden.
"Als dit zo doorgaat sluiten we de stadions", aldus Borissov, die woensdag de noodtoestand in zijn land vanwege het coronavirus verlengde tot 15 juli.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
37 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
18 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
19 uur geleden