Buitenlandse media stippen heldenrol Watkins aan tegen Oranje
DORTMUND (ANP) - Nadat Engeland ten koste van Nederland de finale van het Europees kampioenschap voetbal had bereikt, stipten buitenlandse media vooral de heldenrol van invaller Ollie Watkins aan. Hij maakte vlak voor tijd de winnende 2-1 voor de Three Lions, zoals de ploeg van bondscoach Gareth Southgate ook wordt genoemd.
Zo schreef de Spaanse sportkrant AS: "Voetbal levert altijd namen op die je niet verwacht, spelers die tot aan hun grote moment niet eens bestonden. Eén van hen is Ollie Watkins. Voor altijd. Voor eeuwig. De Villa-spits bezorgde Engeland de voorsprong, een kaakslag voor Nederland en Koeman."
De Spaanse El Mundo Deportivo lichtte eveneens de rol van Watkins. "Engeland heeft een nieuwe held. Bijna uit het niets scoorde Ollie Watkins in blessuretijd een spectaculair doelpunt en bracht zijn land voor de tweede keer op rij naar de EK-finale - dit keer tegen Spanje in Berlijn. Nederland faalt verschrikkelijk."
Sportkant Marca concludeerde: "Engeland sluipt in de 91e minuut de finale in: we hebben een rivaal."
De Oostenrijkse Kronen Zeitung schreef over de Engelsen: "Ze kunnen ook brullen als leeuwen en niet alleen maar spinnen als katjes. Na hun eerdere zwakke prestaties op dit toernooi haalden de Engelse Three Lions zelfs de finale."
In Zwitserland, dat zelf in de kwartfinale tegen Engeland sneuvelde, schreef Tages-Anzeiger: "Kort voor het einde weet Engeland de zaken om te draaien. Met hun beste toernooiprestatie tot nu toe heeft Engeland de finale van het EK gehaald", aldus de krant.
De Zwitserse krant Blick noemde Watkins goal "extreem bitter voor Oranje, dat meer dan trots mag zijn op zijn prestatie op dit EK". Om met een dooddoener te concluderen: "Toch is de ploeg van Ronald Koeman op dit moment uiteraard diepbedroefd."
In Engeland zelf werd lyrisch gereageerd op het gewonnen duel. The Daily Star kopte: "We've done it", we hebben het voor elkaar gekregen. The Mirror noemde de wedstrijd "semi-sational", een samenvoeging van de Engelse term voor halve finale en het woord sensationeel.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
9 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
21 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
23 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 dag geleden