Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

Vlak begon zijn loopbaan bij FC Volendam, maakte in 2021 een transfer naar FC Emmen en stapte in februari 2024 voor een half miljoen euro over naar ADO. Hij groeide in Den Haag in twee jaar tijd uit tot de belangrijkste schakel in het elftal van Robin Peter. "De rol van de trainer is supergroot", stelde Vlak na afloop. "Hij weet wat hij wil. Hij heeft een goede visie. En leuke trainingen", aldus de centrale middenvelder.

De voetballer van ADO speelde dit seizoen 29 van de 32 wedstrijden. Hij is met tien doelpunten niet alleen de topscorer van de club, maar heeft ook zeven assists op zijn naam staan. Vlak denkt niet aan een vertrek bij ADO. "Ik heb het super naar mijn zin hier."

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

7 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

9 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

11 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

14 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

15 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

15 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

16 uur geleden