Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlandse media prijzen 'bionische Bol' in gouden race

Buitenlandse media prijzen 'bionische Bol' in gouden race

PARIJS (ANP) - Buitenlandse media komen superlatieven tekort om Femke Bol te prijzen. "Bionische Bol" noemde de Franse zender RF1 de Nederlandse atlete, die zaterdag op de Spelen van Parijs met een waanzinnige slotronde van 47,93 seconden drie concurrenten voorbij snelde en naar het goud liep op de 4x400 meter gemengde estafette.

"Bliksemschicht Bol", omschreef de Britse krant The Guardian het optreden van de Amersfoortse op de paarse atletiekbaan van het Stade de France. "Haar ronde was verbijsterend om te zien. De sport heeft sterren nodig zoals Usain Bolt ooit was. Het scheelt een 't' in haar naam."

De Amerikaanse zender NBC kreeg er niet genoeg van de video met de finish van Bol te herhalen. "Bol zet de turbo aan. Als een raket ging ze in een paar seconden van de vierde naar de tweede plaats voordat ze de laatste loper uit de Verenigde Staten inhaalde en Nederland een historische titel bezorgde."

De Franse sportkrant L'Équipe beschreef "de waanzinnige laatste stappen" van Bol, waarmee ze in de laatste meters de Amerikaanse Kaylyn Brown passeerde. "Met lange passen in een verbazingwekkende ontspanning stuwde ze het Nederlandse team naar de hoogste trede van het podium."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

30 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

2 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden