Buitenlandminister Knapen: Rusland gooit deur naar NAVO dicht
LUXEMBURG (ANP) - Met het terugtrekken van zijn diplomaten op het NAVO-hoofdkwartier sluit Rusland de deur naar de NAVO, zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken Ben Knapen. Hij betreurt de nieuwe ronde in de reeks van onvriendelijkheden tussen Rusland en het westerse bondgenootschap. "Dit kan natuurlijk niet zo voort blijven duren."
Rusland sluit volgende maand zijn vertegenwoordiging bij de NAVO in Brussel en vraagt tegelijkertijd de NAVO-missie in Moskou te vertrekken, kondigde Knapens Russische ambtgenoot Sergej Lavrov maandag aan. Als Moskou dat inderdaad doorzet, zou dat "een zorgelijke ontwikkeling" zijn, vindt Knapen. "Als dit klopt, dan doen zij de deur dicht."
Knapen wijst er na overleg met zijn EU-collega's op dat het "helpt" als je makkelijk en snel contact kunt leggen met een rivaal als Rusland - al is hij ook niet meteen bang voor noodlottige misverstanden. Van een dieptepunt in de betrekkingen wil hij ook niet meteen spreken. Maar aan de negatieve spiraal van maatregelen en tegenmaatregelen moet een einde komen, vindt hij. "De enige oplossing is toch allemaal een keer diep in te ademen en uit te ademen en rond de tafel te gaan zitten. Wij zijn in ieder geval altijd bereid geweest om toch niet alle banden te verbreken."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
5 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
16 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
19 uur geleden