Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buitenlanders storten zich op Turks vastgoed door goedkope lira

Buitenlanders storten zich op Turks vastgoed door goedkope lira

ANKARA (ANP/DPA/BELGA) - Door de goedkope lira hebben buitenlanders zich op de Turkse huizenmarkt gestort. In november lag het aantal woningen dat aan niet-Turken verkocht werd haast de helft hoger dan een jaar eerder, meldde het Turkse statistiekbureau TurkStat. De meeste woningen gingen naar Iraniërs, Irakezen, Russen en Duitsers. Nederlanders staan niet bij de eerste twintig nationaliteiten.

De Turkse lira daalde de afgelopen tijd hard ten opzichte van buitenlandse valuta als de dollar en de euro door het onorthodoxe economische beleid van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Die verlaagt de rente terwijl de inflatie oploopt, terwijl renteverhogingen doorgaans worden gebruikt om de inflatie te beperken. Daardoor is het voor mensen van buiten Turkije steeds goedkoper om in het land te investeren. Maandag zakte de lira nog bijna 7 procent ten opzichte van de dollar. Dit jaar werd de Turkse munt al bijna 50 procent minder waard.

Overigens zijn woningverkopen aan buitenlanders nog altijd maar een klein deel van de totale woningverkopen. Eén op de 25 in Turkije verkochte woningen ging vorige maand naar iemand van buiten Turkije. In totaal ging het om 7363 woningen. Dat was wel met afstand het hoogste aantal in de afgelopen twee jaar.

Meer uit Financieel

FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

47 minuten geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

1 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

2 uur geleden
IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

2 uur geleden
Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

3 uur geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

4 uur geleden