Buitenlanders storten zich op Turks vastgoed door goedkope lira
ANKARA (ANP/DPA/BELGA) - Door de goedkope lira hebben buitenlanders zich op de Turkse huizenmarkt gestort. In november lag het aantal woningen dat aan niet-Turken verkocht werd haast de helft hoger dan een jaar eerder, meldde het Turkse statistiekbureau TurkStat. De meeste woningen gingen naar Iraniërs, Irakezen, Russen en Duitsers. Nederlanders staan niet bij de eerste twintig nationaliteiten.
De Turkse lira daalde de afgelopen tijd hard ten opzichte van buitenlandse valuta als de dollar en de euro door het onorthodoxe economische beleid van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Die verlaagt de rente terwijl de inflatie oploopt, terwijl renteverhogingen doorgaans worden gebruikt om de inflatie te beperken. Daardoor is het voor mensen van buiten Turkije steeds goedkoper om in het land te investeren. Maandag zakte de lira nog bijna 7 procent ten opzichte van de dollar. Dit jaar werd de Turkse munt al bijna 50 procent minder waard.
Overigens zijn woningverkopen aan buitenlanders nog altijd maar een klein deel van de totale woningverkopen. Eén op de 25 in Turkije verkochte woningen ging vorige maand naar iemand van buiten Turkije. In totaal ging het om 7363 woningen. Dat was wel met afstand het hoogste aantal in de afgelopen twee jaar.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is getroffen door een grote hack. In meerdere landen zijn de gegevens van leden gelekt die bij de keten sporten. In Nederland betreft het volgens Basic-Fit data van ongeveer 200.000 mensen.
13 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.
36 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.
2 uur geleden