Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil van pornoplatforms horen hoe ze jongeren beschermen

Brussel wil van pornoplatforms horen hoe ze jongeren beschermen

BRUSSEL (ANP) - Pornoplatforms Pornhub, Xvideos en Stripchat moeten de Europese Commissie uitleggen wat ze doen om minderjarigen te beschermen tegen schadelijk materiaal. Ook moeten ze duidelijk maken hoe ze de verspreiding van illegale en vrouwonvriendelijke beelden tegengaan. Ze krijgen daar drie weken voor, laat de commissie weten.

De drie pornokanalen vallen sinds vorig jaar onder de strenge EU-regels voor grote internetplatforms. De zogeheten wet op de digitale diensten (DSA) schrijft bijvoorbeeld voor dat kinderen niet blootgesteld mogen worden aan schadelijke content.

De commissie wil onder andere van de bedrijven weten of ze wel zorgvuldig nagaan of gebruikers meerderjarig zijn. Ook moeten de bedrijven vertellen of ze genoeg mensen en middelen inzetten om ervoor te zorgen dat de EU-regels worden gehandhaafd.

Als de bedrijven onjuiste of onvolledige informatie verstrekken, moeten ze vrezen voor boetes. Antwoorden ze niet op tijd, dan kan de commissie dwangsommen opleggen.

Meer uit Financieel

Jumbo benoemt Deen Jesper Højer tot nieuwe topman

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".

44 minuten geleden
Schiphol verwelkomde meer reizigers tijdens zomermaanden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.

45 minuten geleden
Vliegende auto's botsen tijdens repetitie voor Chinese luchtshow

CHANGCHUN (ANP/BLOOMBERG) - Twee vliegende auto's van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen Xpeng zijn tijdens een repetitie voor een luchtshow in de Chinese stad Changchun met elkaar in botsing gekomen. Bij de landing vatte een van de zogeheten eVTOL's vlam, terwijl de andere veilig de grond bereikte. Dit maakte Xpeng Aeroht, een dochterbedrijf van de elektrische autofabrikant, bekend.

46 minuten geleden
FT: China verbiedt techbedrijven AI-chips van Nvidia te kopen

BEIJING (ANP) - China heeft de grootste technologiebedrijven van het land opgedragen te stoppen met de aankoop van AI-chips van het Amerikaanse Nvidia en bestaande bestellingen te annuleren. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stabiel op 2 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 2 procent, meldt Eurostat. Dat is iets lager dan de 2,1 procent in een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau begin deze maand. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied blijft daarmee op het niveau van de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB).

1 uur geleden
Internationale oproep netbeheerders voor verzwaring stroomnet

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerders doen een internationale oproep aan marktpartijen om met oplossingen te komen die de verzwaring van het stroomnet in woonwijken versnellen. Nu wordt het net in honderd buurten in Nederland jaarlijks verzwaard, maar dat moeten er duizend worden, stellen Enexis, Stedin en Alliander.

2 uur geleden
Miljoenenontbijt Den Haag: overheidsbeleid moet consistenter

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.

2 uur geleden