Brussel wil van pornoplatforms horen hoe ze jongeren beschermen
BRUSSEL (ANP) - Pornoplatforms Pornhub, Xvideos en Stripchat moeten de Europese Commissie uitleggen wat ze doen om minderjarigen te beschermen tegen schadelijk materiaal. Ook moeten ze duidelijk maken hoe ze de verspreiding van illegale en vrouwonvriendelijke beelden tegengaan. Ze krijgen daar drie weken voor, laat de commissie weten.
De drie pornokanalen vallen sinds vorig jaar onder de strenge EU-regels voor grote internetplatforms. De zogeheten wet op de digitale diensten (DSA) schrijft bijvoorbeeld voor dat kinderen niet blootgesteld mogen worden aan schadelijke content.
De commissie wil onder andere van de bedrijven weten of ze wel zorgvuldig nagaan of gebruikers meerderjarig zijn. Ook moeten de bedrijven vertellen of ze genoeg mensen en middelen inzetten om ervoor te zorgen dat de EU-regels worden gehandhaafd.
Als de bedrijven onjuiste of onvolledige informatie verstrekken, moeten ze vrezen voor boetes. Antwoorden ze niet op tijd, dan kan de commissie dwangsommen opleggen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
33 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt maandag opnieuw meer dan honderd vluchten om het winterse weer. In totaal gaan 124 vluchten van en naar Schiphol niet door. Sinds vrijdag zijn ook al honderden vluchten geschrapt.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Luchthavens in heel Griekenland hebben zondag tijdelijk alle aankomende en vertrekkende vluchten opgeschort. Volgens de Griekse luchtvaartautoriteit is er sprake van problemen met radiofrequenties.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn zondag ruim vierhonderd vluchten geschrapt om het winterse weer. "Dat aantal kan nog oplopen", zegt een woordvoerder zondagochtend. Reizigers moeten ook rekening houden met drukte en lange rijen voor balies, waar ze bijvoorbeeld vluchten kunnen laten omboeken.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok krijgt wereldwijd steeds meer kritiek om seksueel getinte afbeeldingen die door kunstmatige intelligentie zijn gemaakt, ook van minderjarigen. De Maleisische autoriteiten verklaarden zaterdag dat ze de door Grok geproduceerde afbeeldingen onderzoeken na klachten. Frankrijk beschuldigde Grok vrijdag al van het genereren van "duidelijk illegale" seksuele inhoud. Ook de overheid van India heeft gereageerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy meldt op X dat de beperkingen die golden voor het luchtruim boven het Caribisch gebied zondagochtend om 06.00 uur (Nederlandse tijd) worden opgeheven. Luchtvaartmaatschappijen zijn op de hoogte gebracht en zullen hun vluchten hervatten, aldus Duffy.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
15 uur geleden