Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil nieuwe douaneregels om pakketjesvloed aan te kunnen

Brussel wil nieuwe douaneregels om pakketjesvloed aan te kunnen

BRUSSEL (ANP) - De Europese douaneregels kunnen veel simpeler, vindt de Europese Commissie. En dat is nodig ook, want er gaan komende jaren alleen nog maar meer pakketjes de grens over en daar heeft de douane soms weinig greep op. Bovendien heeft de douane te maken met steeds meer Europese regels om bijvoorbeeld klimaat, milieu en mensenrechten te beschermen.

Bedrijven als Amazon, Alibaba en Zalando moeten voortaan zelf garanderen dat hun pakketjes aan de douaneverplichtingen voldoen. Dat moet niet langer de zorg zijn van de klant, vindt de commissie. Bovendien moeten ze meteen al btw heffen. Een plotselinge hogere prijs voor klanten moet zo verleden tijd worden. Veel pakketjes worden sowieso duurder, want de commissie wil producten onder de 150 euro niet langer vrijstellen van invoerrechten.

De commissie stelt voor om douane-informatie voortaan samen te brengen bij één Europees Knooppunt voor Douanegegevens. Dat moet importeurs in de EU tijd en geld schelen. De besparing kan zomaar oplopen tot 2,7 miljard euro per jaar, schat verantwoordelijk Eurocommissaris Paolo Gentiloni. Overheden kunnen afscheid nemen van de 111 systemen die ze nu nog gebruiken en zo ook nog tot 2 miljard besparen.

Door patronen te ontwaren in de samengebrachte gegevens kan een nieuwe Europese douaneautoriteit beter onderscheiden waar een scherp oog nodig is en waar niet, hoopt het dagelijks bestuur van de EU. Daarvoor zet de nieuwe autoriteit ook kunstmatige intelligentie in. Voorbeeldige importeurs kunnen mettertijd zelfs helemaal ontkomen aan allerlei douaneverplichtingen. Alle aandacht kan zo naar verdachte zendingen.

Meer uit Financieel

Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

1 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

1 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

1 uur geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

3 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

3 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

4 uur geleden