Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil nieuwe douaneregels om pakketjesvloed aan te kunnen

Brussel wil nieuwe douaneregels om pakketjesvloed aan te kunnen

BRUSSEL (ANP) - De Europese douaneregels kunnen veel simpeler, vindt de Europese Commissie. En dat is nodig ook, want er gaan komende jaren alleen nog maar meer pakketjes de grens over en daar heeft de douane soms weinig greep op. Bovendien heeft de douane te maken met steeds meer Europese regels om bijvoorbeeld klimaat, milieu en mensenrechten te beschermen.

Bedrijven als Amazon, Alibaba en Zalando moeten voortaan zelf garanderen dat hun pakketjes aan de douaneverplichtingen voldoen. Dat moet niet langer de zorg zijn van de klant, vindt de commissie. Bovendien moeten ze meteen al btw heffen. Een plotselinge hogere prijs voor klanten moet zo verleden tijd worden. Veel pakketjes worden sowieso duurder, want de commissie wil producten onder de 150 euro niet langer vrijstellen van invoerrechten.

De commissie stelt voor om douane-informatie voortaan samen te brengen bij één Europees Knooppunt voor Douanegegevens. Dat moet importeurs in de EU tijd en geld schelen. De besparing kan zomaar oplopen tot 2,7 miljard euro per jaar, schat verantwoordelijk Eurocommissaris Paolo Gentiloni. Overheden kunnen afscheid nemen van de 111 systemen die ze nu nog gebruiken en zo ook nog tot 2 miljard besparen.

Door patronen te ontwaren in de samengebrachte gegevens kan een nieuwe Europese douaneautoriteit beter onderscheiden waar een scherp oog nodig is en waar niet, hoopt het dagelijks bestuur van de EU. Daarvoor zet de nieuwe autoriteit ook kunstmatige intelligentie in. Voorbeeldige importeurs kunnen mettertijd zelfs helemaal ontkomen aan allerlei douaneverplichtingen. Alle aandacht kan zo naar verdachte zendingen.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

3 minuten geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

32 minuten geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

2 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

2 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

3 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Pensioenfonds daagt bestuurders failliet BCC voor de rechter

AMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.

4 uur geleden