Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil meer jonge mensen aansporen om boer te worden

Brussel wil meer jonge mensen aansporen om boer te worden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie lanceert een strategie om meer jonge mensen aan te sporen om te gaan boeren. Brussel hoopt zo het aantal jonge boeren in 2040 te verdubbelen.

De landbouwsector is een van de snelst vergrijzende sectoren in de EU. Slechts 12 procent van de boeren is jonger dan 40 jaar, wat Brussel ziet als 'jonge boer'. Het gebrek aan jonge en nieuwe boeren komt door een krimpende plattelandsbevolking, economische onzekerheid en klimaatproblemen, volgens de Commissie.

Op korte termijn wil de Commissie samenwerken met de Europese Investeringsbank aan speciale leningen aan nieuwe boeren. Ook wil de Commissie lidstaten aansporen om zeker 6 procent van hun landbouwbudget te investeren in de verjonging van de plattelandsbevolking. Verder wil de Commissie in kaart brengen waar in Europa land beschikbaar is voor jonge boeren om een bedrijf te beginnen en geld vrijmaken voor hun ziekteverlof, vakantiedagen of tijd voor mantelzorg.

'Minder obstakels'

Voor de langere termijn wil de Commissie in de volgende meerjarenbegroting (2028-2034) ruimte voor een 'starterspakket'. Hierbij kunnen jonge of nieuwe boeren maximaal 300.000 euro aanvragen om een bedrijf te beginnen.

Om deze plannen uit te voeren is medewerking nodig van lidstaten en "regionale besturen", benadrukt de Commissie. "Wij willen dat elke jongere die droomt van een carrière als boer, een echte weg vooruit ziet, met minder obstakels en meer ondersteuning", aldus Eurocommissaris (Landbouw) Christophe Hansen.

Meer uit Financieel

Winstnemingen op het Damrak, biotechnoloog Galapagos onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam besloten dinsdag een deel van hun winsten te verzilveren, na de stevige koerswinsten van maandag. Galapagos kreeg een koersverlies te verwerken van bijna 6 procent, nadat bekend was geworden dat de biotechnoloog overweegt zijn activiteiten op het gebied van celtherapie te staken. Daardoor dreigt onder meer de sluiting van de vestiging in Leiden, waar ongeveer tweehonderd mensen werken.

18 minuten geleden
Warner Bros onderzoekt opties na recente interesse

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery onderzoekt opties om de waarde voor aandeelhouders te maximaliseren. De stap volgt op "ongevraagde interesse" die het entertainmentbedrijf heeft ontvangen van meerdere partijen voor het hele bedrijf of delen ervan, maakte Warner Bros bekend.

1 uur geleden
PostNL test robothonden voor pakketbezorging

LEERDAM (ANP) - PostNL is dinsdag gestart met een proef waarbij robothonden pakketten tot aan de voordeur bezorgen om bezorgers te ondersteunen. Het bedrijf zette ook een humanoïde robot, een mensachtige robot, in om een pakketautomaat te vullen, maakte PostNL dinsdag bekend.

2 uur geleden
Automaker GM wint op Wall Street na verhoging winstverwachting

NEW YORK (ANP) - General Motors (GM) behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. Het autoconcern achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en werd positiever over de winst dit jaar. Ook verwacht de autofabrikant dat de impact van de importheffingen van president Donald Trump lager uitvalt dan gevreesd. Topvrouw Mary Barra sprak van een zeer goed kwartaal. Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet.

2 uur geleden
Helft bestuur Novo Nordisk weg na druk van grootaandeelhouder

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk staat voor een ingrijpende bestuurswissel, waarbij de helft van de bestuurders vertrekt. Ook voorzitter Helge Lund treedt af en wordt opgevolgd door Lars Rebien Sørensen, werd dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Zowel nieuwe als gebruikte motoren populairder dan ooit

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar flink toegenomen tot een recordniveau. In totaal zijn ruim 5200 motorfietsen op kenteken gezet, 12 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit dinsdag gepubliceerde cijfers van de brancheorganisaties BOVAG, RAI Vereniging en RDC.

3 uur geleden
Consument blijft Coca-Cola kopen ondanks hogere prijzen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Coca-Cola profiteert van prijsverhogingen in de frisdrankschappen. Het Amerikaanse concern, dat ook merken als Sprite en Fanta voert, heeft zijn verkopen in het derde kwartaal boven verwachting sterk opgevoerd. Dat lijkt een teken dat consumenten de dranken van het bedrijf blijven kopen ondanks hogere prijzen.

4 uur geleden