Brussel wil beter rapport techreus over tegengaan coronanepnieuws
BRUSSEL (ANP) - Grote techbedrijven laten nog te weinig zien of en hoe ze nepnieuws en misleidende informatie over de coronapandemie bestrijden, vindt de Europese Commissie. Google, Facebook, Twitter en soortgelijke internetreuzen zijn wel "op de goede weg".
Google blokkeerde of verwijderde van januari tot augustus meer dan 82,5 miljoen advertenties die een link hadden met het coronavirus, somt de commissie op in het tussenrapport dat zij woensdag uitbracht. Ook greep het Amerikaanse bedrijf in bij ruim 1700 websites over de epidemie. Facebook plaatste in juli en augustus steeds meer dan 4 miljoen waarschuwingen voor desinformatie na factchecks over Covid-19. En Twitter onderschepte in augustus 949 opgekochte reclametweets over corona die niet door de beugel konden, verwijderde nog eens 4000 gewone tweets en trad op tegen 2,5 miljoen accounts.
Brussel heeft grote zorgen over broodjeaapverhalen en kwaadaardige misleidende informatie op internet. Die kunnen de strijd tegen het virus hinderen. Maar internetbedrijven worstelen vaak met het filteren van berichten, foto's, filmpjes en ander materiaal dat gebruikers plaatsen. Ze zijn beducht voor de beschuldiging dat ze de vrijheid van meningsuiting inperken.
De bedrijven doen het steeds beter, oordeelt de commissie. Maar de cijfers moeten nog "vollediger, gerichter en gedetailleerder", zodat Brussel kan zien of hun aanpak werkt en ze daarop kan afrekenen.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
4 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
4 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
5 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
6 uur geleden