Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel wil beter rapport techreus over tegengaan coronanepnieuws

Brussel wil beter rapport techreus over tegengaan coronanepnieuws

BRUSSEL (ANP) - Grote techbedrijven laten nog te weinig zien of en hoe ze nepnieuws en misleidende informatie over de coronapandemie bestrijden, vindt de Europese Commissie. Google, Facebook, Twitter en soortgelijke internetreuzen zijn wel "op de goede weg".

Google blokkeerde of verwijderde van januari tot augustus meer dan 82,5 miljoen advertenties die een link hadden met het coronavirus, somt de commissie op in het tussenrapport dat zij woensdag uitbracht. Ook greep het Amerikaanse bedrijf in bij ruim 1700 websites over de epidemie. Facebook plaatste in juli en augustus steeds meer dan 4 miljoen waarschuwingen voor desinformatie na factchecks over Covid-19. En Twitter onderschepte in augustus 949 opgekochte reclametweets over corona die niet door de beugel konden, verwijderde nog eens 4000 gewone tweets en trad op tegen 2,5 miljoen accounts.

Brussel heeft grote zorgen over broodjeaapverhalen en kwaadaardige misleidende informatie op internet. Die kunnen de strijd tegen het virus hinderen. Maar internetbedrijven worstelen vaak met het filteren van berichten, foto's, filmpjes en ander materiaal dat gebruikers plaatsen. Ze zijn beducht voor de beschuldiging dat ze de vrijheid van meningsuiting inperken.

De bedrijven doen het steeds beter, oordeelt de commissie. Maar de cijfers moeten nog "vollediger, gerichter en gedetailleerder", zodat Brussel kan zien of hun aanpak werkt en ze daarop kan afrekenen.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt doden bij aanvallen Israël tijdens wapenstilstand

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Bij Israëlische luchtaanvallen in Zuid-Libanon zijn zondag twee mensen omgekomen, melden Libanese autoriteiten. Eén persoon kwam om toen een voertuig werd geraakt in Kfaryachit, ongeveer 30 kilometer van de Israëlische grens. Een tweede persoon werd gedood bij een aparte aanval in de stad Houla, vlak bij de grens.

4 uur geleden
Rechtse VS-senator bekritiseert Trump om opmerkingen deportatie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator John Kennedy heeft zondag president Donald Trump en zijn regering bekritiseerd vanwege hun aanpak van de zaak van Kilmar Abrego Garcia, een Salvadoraan die ten onrechte door Washington is gedeporteerd. Ook was Kennedy, een Republikein, kritisch over Trumps recente opmerking dat hij Amerikaanse staatsburgers naar Salvadoraanse gevangenissen zou willen deporteren.

5 uur geleden
Kremlin: Poetin verlengt paasbestand niet

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft geen bevel uitgevaardigd om het staakt-het-vuren tijdens Pasen in Oekraïne te verlengen. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zondag tegen het Russische persbureau TASS.

7 uur geleden
Israël: fouten gemaakt bij dood ambulancemedewerkers in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) geeft toe dat er fouten zijn gemaakt toen vorige maand in Gaza vijftien hulpverleners werden gedood. De verantwoordelijke commandant is ontslagen, staat in een verklaring die zondag is vrijgegeven na onderzoek.

8 uur geleden
NYT: Trump wil grote hervorming van Buitenlandse Zaken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is van plan om het ministerie van Buitenlandse Zaken drastisch te hervormen. Dat blijkt volgens The New York Times uit een ontwerpbesluit dat door de krant is ingezien.

9 uur geleden
Paus Franciscus verschijnt op balkon voor jaarlijkse paaszegen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is zondag op het balkon verschenen voor de jaarlijkse paaszegen urbi et orbi op het Sint-Pietersplein. Hij begroette het publiek, maar las de zegen vervolgens niet zelf voor. Deze werd wel uit zijn naam voorgelezen.

13 uur geleden
Amerikaanse vicepresident Vance heeft paus ontmoet op paaszondag

ROME (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft op paaszondag de paus ontmoet, meldt het Vaticaan. Zaterdag had hij al een ontmoeting met de tweede man binnen de kerk, kardinaal Pietro Parolin.

13 uur geleden