Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel verzet zich tegen Chinees zuivelonderzoek

Brussel verzet zich tegen Chinees zuivelonderzoek

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft maandag bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) bezwaar gemaakt tegen een Chinees onderzoek naar de import van zuivelproducten uit de EU. Het betreft een onderzoek naar subsidies van Europese producten zoals kaas, melk en room. Dit vormt de nieuwste stap in een handelsconflict tussen Beijing en Brussel.

China kondigde vorige maand een onderzoek aan naar EU-subsidies voor zuivelproducten die in China worden ingevoerd. Deze stap volgde op de aankondiging van Brussel om de tarieven voor de invoer van Chinese elektrische auto's in de Europese Unie te verhogen. De Europese Commissie wil met de hogere invoerrechten een einde maken aan de oneerlijke concurrentie van China, omdat Beijing zijn eigen fabrikanten subsidieert.

China reageerde woedend op deze EU-plannen en waarschuwde voor een handelsoorlog. De Chinezen zijn onlangs ook onderzoeken gestart naar Europese brandy en varkensvleesproducten die in China worden geïmporteerd, naast het zuivelonderzoek.

Los van het handelsconflict met Europa waarschuwde China maandag de Verenigde Staten om geen discriminerende maatregelen tegen Chinese bedrijven te nemen. De waarschuwing volgde op berichten dat Washington van plan zou zijn om de verkoop van auto's met Chinese en Russische technologie te verbieden. China riep de VS op "om marktprincipes te respecteren en een open, eerlijke, transparante en niet-discriminerende zakelijke omgeving te bieden voor Chinese bedrijven", aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De plannen zijn door Washington nog niet bevestigd.

Meer uit Financieel

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

20 minuten geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

1 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

1 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

3 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

6 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

6 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

8 uur geleden