Brussel verwacht de-escalatie China en Nederland over Nexperia
STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) verwacht dat Nederland en China de-escalerend zullen handelen in het conflict over chipmaker Nexperia, zei hij op een persconferentie in Straatsburg. "De Nederlandse en Chinese autoriteiten zijn in constant contact hierover", zei hij. Volgens hem wordt er gewerkt aan een oplossing "die de toeleveringsketen herstelt" en waarmee "wereldwijde productie kan worden voortgezet".
Demissionair minister Vincent Karremans van Economische Zaken zei eerder dinsdag te hebben gebeld met zijn Chinese collega Wang Wentao over een oplossing die goed is voor het bedrijf, Europa en China.
Karremans blokkeerde vorige week het weglekken van technologische kennis en intellectueel eigendom van Nexperia's Europese vestiging in Nijmegen naar China. Daarop zette China de export van producten uit de fabriek naar Europa stop.
De handelsverhoudingen tussen de EU en China zijn de laatste tijd verzuurd. Europa is onder meer niet blij met de exportbeperkingen op zeldzame grondstoffen die China de EU oplegt. De Eurocommissaris heeft Wang Wentao uitgenodigd om naar Brussel te komen voor een "dringend gesprek" hierover. Volgens Šefčovič heeft de Chinese minister die uitnodiging geaccepteerd, maar wanneer hij precies komt is nog onduidelijk.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
39 minuten geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
15 uur geleden