Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel verlengt soepele regels luchtvaartslots voor winterseizoen

Brussel verlengt soepele regels luchtvaartslots voor winterseizoen

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen kunnen vanwege de pandemie opnieuw het hele winterseizoen rekenen op soepeler EU-regels voor start- en landingsrechten, de zogeheten slots. Ze moeten dan minstens 50 procent van aan hen toegewezen slots ook echt gebruiken om hun rechten niet kwijt te raken, heeft de Europese Commissie besloten. In normale tijden is dat 80 procent.

Het dagelijks EU-bestuur versoepelde die regel al snel na de eerste uitbraak van Covid-19 in maart vorig jaar omdat veel maatschappijen daarna ‘spookvluchten’ gingen uitvoeren om hun toewijzingen niet kwijt te raken. In het voorjaar van 2020 schortte Brussel de regel daarom op. De nieuwe eis van 50 procent geldt van 31 oktober tot 27 maart volgend jaar.

Volgens EU-commissaris Adina Vălean (Vervoer) wordt de sector nog altijd geplaagd door onzekerheden door de pandemie en reisbeperkende maatregelen die landen treffen. Daardoor zijn er nog steeds een stuk minder vluchten dan normaal.

Meer uit Financieel

Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

31 minuten geleden
KPN zakt op afwachtend Damrak na cijfers, focus op Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

53 minuten geleden
Brussel: Meta faalt bij weren kinderen onder 13 van platforms

BRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.

1 uur geleden
Olieconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na winstsprong

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.

1 uur geleden
KPN sluit weer tienduizenden huishoudens aan op glasvezelnetwerk

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft het afgelopen kwartaal tienduizenden huishoudens aangesloten op zijn netwerk voor glasvezel. In het eerste kwartaal heeft het telecombedrijf 86.000 huishoudens voorzien van een glasvezelaansluiting, meldt het bedrijf in zijn resultaten. Daarmee komt het totaalaantal, inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP, uit op bijna 5,9 miljoen.

1 uur geleden
Frauderende crypto-topman Bankman-Fried krijgt geen nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, krijgt geen nieuw proces. Hij had daartoe een verzoek ingediend bij een Amerikaanse rechtbank vanwege nieuw bewijsmateriaal. De federale rechter wees het verzoek af.

1 uur geleden
Bloomberg: Nederlandse weigering Argentijns sojameel raakt handel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse autoriteiten hebben deze maand minstens twee ladingen Argentijns sojameel geweigerd nadat niet-goedgekeurd genetisch gemodificeerd materiaal werd aangetroffen. Dat ontdekte persbureau Bloomberg op basis van meldingen op de site van de Europese Commissie. Volgens Bloomberg dreigt hierdoor een belangrijke handelsstroom te worden verstoord.

2 uur geleden