Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel overweegt prijsplafond stroom uit zon en wind

Brussel overweegt prijsplafond stroom uit zon en wind

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie overweegt stroomproducenten die niet op gas draaien te laten meebetalen aan maatregelen die de energierekening voor burgers betaalbaar moeten houden. Bedrijven die met zonnepanelen, windmolens of kerncentrales elektriciteit opwekken zouden daarbij gebonden zijn aan een prijsplafond, meldt persbureau Reuters op basis van een document van de Europese Commissie.

In het conceptplan van de commissie staat dat de elektriciteitsproducenten het geld dat ze verdienen boven een bepaald maximumbedrag moeten afstaan aan nationale overheden. Die moeten de opbrengsten gebruiken om de energierekeningen van EU-burgers te verlagen. Het document dat Reuters heeft ingezien zou een eerste verkenning zijn van alle opties om de pijn van de sterk gestegen gas- en elektriciteitsprijzen te verzachten.

Als een dergelijk voorstel daadwerkelijk wordt aangenomen, zou dat botsen met zogeheten "mazzelbelastingen" die enkele EU-landen hebben ingevoerd voor energiebedrijven. Zij krijgen te maken met een extra heffing op de grote winsten die ze boeken door de enorme stijging van de gasprijzen die de oorlog in Oekraïne heeft veroorzaakt. Deze extra heffingen, die bijvoorbeeld Spanje heeft ingevoerd, zouden dan ook moeten worden afgeschaft.

Maatregelen

In het document zou ook staan dat er maatregelen moeten komen die de vraag naar elektriciteit afremmen. Eerder kwamen EU-landen al overeen dat ze hun gasverbruik deze winter zullen verminderen. Bij alle maatregelen is wel haast geboden, gezien de huidige energiecrisis.

De energieministers van de EU-lidstaten komen 9 september bijeen om te bespreken wat ze kunnen doen tegen de hoge energieprijzen. Vijf dagen later zal Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, haar voorstellen voor noodmaatregelen tegen de energiecrisis uit de doeken doen.

Meer uit Financieel

Voor miljoenen aan AI-chips ingenomen op vliegveld in Maleisië

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - Maleisië heeft een poging verijdeld om geavanceerde chips voor kunstmatige intelligentie (AI) via de belangrijkste luchthaven van het land te smokkelen, meldden douanefunctionarissen. Deze maand werden AI-chips ter waarde van 49,5 miljoen ringgit, omgerekend bijna 11 miljoen euro, in beslag genomen.

37 minuten geleden
Unilever ziet omzet groeien, maar Europese markt blijft achter

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever zag de omzet in het afgelopen kwartaal stevig groeien en presteerde naar eigen zeggen beter dan de concurrentie. De groei kwam echter vooral uit opkomende markten zoals Azië, in Europa daalde de omzet juist.

38 minuten geleden
Glasvezel KPN beschikbaar voor zes miljoen huishoudens

ROTTERDAM (ANP) - Glasvezel van KPN is sinds afgelopen kwartaal beschikbaar voor 6 miljoen huishoudens in Nederland, maakt de telecomprovider bekend. Samen met Glaspoort heeft KPN de dekking voor een betere internetverbinding uitgebreid. Bij bijna 5 miljoen huishoudens is de glasvezelverbinding ook doorgetrokken tot in de meterkast.

1 uur geleden
Flinke winsten op Aziatische beurzen door winstsprong SK Hynix

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Sterke resultaten van het grote Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix zetten de Aziatische beurzen woensdag flink hoger. De op een na grootste geheugenchipmaker ter wereld zag de winst uit bedrijfsactiviteiten afgelopen kwartaal ruim verzevenvoudigen.

1 uur geleden
Fintechbedrijf Adyen verhoogt omzet met bijna een kwart

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere omzet behaald dan een jaar eerder door een sterke stijging van het aantal betalingen via zijn diensten. In augustus verhoogde het fintechbedrijf nog zijn omzetverwachting voor heel dit jaar na een sterke groei in de eerste jaarhelft.

1 uur geleden
Heineken ziet bierverkopen in alle markten stijgen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft de bierverkopen in al zijn markten het afgelopen kwartaal zien toenemen. In Europa profiteerde de bierbrouwer van het gunstige zomerweer. De totale omzet van het concern, waaronder ook merken als Birra Moretti en Desperados vallen, klom met bijna 10 procent tot 9,6 miljard euro.

1 uur geleden
Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

11 uur geleden