Brussel onderzoekt omzeilen importheffing Indonesische biodiesel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie opent een onderzoek naar de mogelijke omzeiling van importheffingen op Indonesische biodiesel. Die brandstof zou via China of het Verenigd Koninkrijk alsnog de Europese Unie binnenkomen, waarbij de Indonesische oorsprong wordt verdoezeld om de extra belasting niet te hoeven betalen.
Het Europese onderzoek komt er op verzoek van de Europese branchevereniging voor biodieselproducenten, de European Biodiesel Board. De belangenvereniging schat dat de EU 221 miljoen euro is misgelopen door het omzeilen van de importheffingen.
De Europese Commissie voerde in 2019 importheffingen in op biodiesel waar producenten subsidies of belastingvoordelen voor kregen van de Indonesische overheid. De belasting aan de buitengrenzen van de EU moest eerlijke concurrentie op de Europese markt herstellen, omdat het met gesubsidieerde biodiesel gemakkelijker zou zijn om op prijs te stunten. Volgens het dagelijks EU-bestuur zijn er nu voldoende aanwijzingen dat handelaren de importheffingen proberen te omzeilen.
De heffingen gelden voor biodiesel die wordt gemaakt met palmolie. Die grondstof is al langer de inzet van een handelsconflict tussen Indonesië en de Europese Unie. Het landenblok wil namelijk de import aan banden leggen van grondstoffen die in verband zijn te brengen met ontbossing. Daaronder valt ook palmolie voor biobrandstof uit het Zuidoost-Aziatische land. Indonesië klaagt dat de EU de eigen producenten van biobrandstof probeert te beschermen en wil dat de Wereldhandelsorganisatie (WTO) ingrijpt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
10 uur geleden