Brussel onderzoekt of fabrikant MS-medicijn rivalen hinderde
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of farmareus Teva concurrenten van zijn medicijn tegen de chronische ziekte multiple sclerose (MS) heeft gehinderd. Het onderzoek moet uitwijzen of het Israëlisch-Amerikaanse bedrijf misbruik heeft gemaakt van zijn marktmacht.
Het middel copaxone kan de slopende, nog ongeneeslijke aandoening van het centrale zenuwstelsel bij veel patiënten remmen. Teva verdiende er veel aan en probeerde te voorkomen dat patiënten zouden overstappen naar concurrerende middelen.
Maar de medicijnfabrikant is daarbij mogelijk te ver gegaan en heeft de toegang van rivalen tot de markt op illegale wijze "geblokkeerd of vertraagd", zegt Eurocommissaris Margrethe Vestager (Mededinging). Zo heeft Teva steeds weer nieuwe deelpatenten op copaxone aangevraagd, mogelijk alleen maar om de in 2015 verlopen oorspronkelijke patentbescherming te rekken. Bovendien heeft het bedrijf concurrerende middelen mogelijk zwartgemaakt bij hulpverleners. Zij kregen te horen dat die onveilig waren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
10 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd voor duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
23 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
34 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
1 uur geleden