Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel: Microsoft mag gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen

Brussel: Microsoft mag gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen

BRUSSEL (ANP) - Xbox-maker Microsoft mag van de Europese Commissie (EC) gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen. Dat is een eerste positieve stap voor de twee partijen in het overnameproces ter waarde van 69 miljard dollar, nadat de Britse mededingingswaakhond de overname eerder had geblokkeerd. Ook in de Verenigde Staten lopen de bedrijven tegen problemen aan, waardoor de grootste overname ooit in de gamingindustrie nog lang niet zeker is.

Als voorwaarde voor de goedkeuring heeft Microsoft enkele toezeggingen moeten doen. De EC was bezorgd over de overgebleven concurrentie op het gebied van cloudgames na de overname, wat in het Verenigd Koninkrijk enkele weken geleden reden was om de overname tegen te houden. Brussel gaat nu wel akkoord omdat Microsoft heeft toegezegd de games van Activision Blizzard, zoals Call of Duty en World of Warcraft, de komende tien jaar ook via alternatieve platformen breed beschikbaar te stellen. Daarmee zijn de mededingingsbezwaren volgens Brussel uit de weg.

De EC zegt dat het samengaan van Microsoft en Activision Blizzard juist een "kickstart" voor de markt van cloudgaming kan betekenen. "De toezeggingen vanuit Microsoft zijn duidelijk positief voor de concurrentie en consumenten. De games van Activision worden beschikbaar voor meerdere platformen, ook bij kleinere spelers in de Europese Unie, en op meer apparaten dan voorheen", staat in een verklaring vanuit Brussel.

Grote uitdagingen

Cloudgaming is nu nog maar goed voor zo'n 1 tot 3 procent van de hele gamingmarkt. Deze nog beperkte omvang was voor Brussel ook reden om de overname goed te keuren. Over de rest van de gamingindustrie waren volgens de EC minder zorgen over de overgebleven concurrentie na de overname.

De Britse mededingingswaakhond hechtte een groter belang aan de bezwaren op het gebied van cloudgaming. Volgens verantwoordelijk Eurocommissaris Margrethe Vestager denken de Britten namelijk dat deze tak zich snel gaat ontwikkelen, waar Brussel dat iets gematigder inschat. Vestager zegt dat de beslissing in de EU om die reden anders is uitgevallen dan in het Verenigd Koninkrijk.

Toch staan Microsoft en Activision Blizzard nog voor grote uitdagingen. In het Verenigd Koninkrijk vechten de partijen via een beroepszaak om goedkeuring. De Amerikaanse autoriteiten proberen ook om de overname tegen te houden.

Meer uit Financieel

Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

3 uur geleden
Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

7 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

7 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

9 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

10 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

11 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

12 uur geleden