Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel: Microsoft mag gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen

Brussel: Microsoft mag gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen

BRUSSEL (ANP) - Xbox-maker Microsoft mag van de Europese Commissie (EC) gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen. Dat is een eerste positieve stap voor de twee partijen in het overnameproces ter waarde van 69 miljard dollar, nadat de Britse mededingingswaakhond de overname eerder had geblokkeerd. Ook in de Verenigde Staten lopen de bedrijven tegen problemen aan, waardoor de grootste overname ooit in de gamingindustrie nog lang niet zeker is.

Als voorwaarde voor de goedkeuring heeft Microsoft enkele toezeggingen moeten doen. De EC was bezorgd over de overgebleven concurrentie op het gebied van cloudgames na de overname, wat in het Verenigd Koninkrijk enkele weken geleden reden was om de overname tegen te houden. Brussel gaat nu wel akkoord omdat Microsoft heeft toegezegd de games van Activision Blizzard, zoals Call of Duty en World of Warcraft, de komende tien jaar ook via alternatieve platformen breed beschikbaar te stellen. Daarmee zijn de mededingingsbezwaren volgens Brussel uit de weg.

De EC zegt dat het samengaan van Microsoft en Activision Blizzard juist een "kickstart" voor de markt van cloudgaming kan betekenen. "De toezeggingen vanuit Microsoft zijn duidelijk positief voor de concurrentie en consumenten. De games van Activision worden beschikbaar voor meerdere platformen, ook bij kleinere spelers in de Europese Unie, en op meer apparaten dan voorheen", staat in een verklaring vanuit Brussel.

Grote uitdagingen

Cloudgaming is nu nog maar goed voor zo'n 1 tot 3 procent van de hele gamingmarkt. Deze nog beperkte omvang was voor Brussel ook reden om de overname goed te keuren. Over de rest van de gamingindustrie waren volgens de EC minder zorgen over de overgebleven concurrentie na de overname.

De Britse mededingingswaakhond hechtte een groter belang aan de bezwaren op het gebied van cloudgaming. Volgens verantwoordelijk Eurocommissaris Margrethe Vestager denken de Britten namelijk dat deze tak zich snel gaat ontwikkelen, waar Brussel dat iets gematigder inschat. Vestager zegt dat de beslissing in de EU om die reden anders is uitgevallen dan in het Verenigd Koninkrijk.

Toch staan Microsoft en Activision Blizzard nog voor grote uitdagingen. In het Verenigd Koninkrijk vechten de partijen via een beroepszaak om goedkeuring. De Amerikaanse autoriteiten proberen ook om de overname tegen te houden.

Meer uit Financieel

Groot protest in Bulgarije tegen invoering euro

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.

12 uur geleden
Zakenblad: families Aldi Nord en Aldi Süd praten over fusie

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.

14 uur geleden
Brussel betreurt staalheffingen Trump, staat klaar om te reageren

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.

15 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open: prijzen pomp mogelijk omlaag

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

16 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt tweede maand op rij

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.

16 uur geleden
Bemande missies Mars slokken groot deel uitgekleed NASA-budget op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.

17 uur geleden
Trump mag van rechters niet doorgaan met massaontslag overheid

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.

21 uur geleden