Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel: Microsoft mag gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen

Brussel: Microsoft mag gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen

BRUSSEL (ANP) - Xbox-maker Microsoft mag van de Europese Commissie (EC) gamesbedrijf Activision Blizzard overnemen. Dat is een eerste positieve stap voor de twee partijen in het overnameproces ter waarde van 69 miljard dollar, nadat de Britse mededingingswaakhond de overname eerder had geblokkeerd. Ook in de Verenigde Staten lopen de bedrijven tegen problemen aan, waardoor de grootste overname ooit in de gamingindustrie nog lang niet zeker is.

Als voorwaarde voor de goedkeuring heeft Microsoft enkele toezeggingen moeten doen. De EC was bezorgd over de overgebleven concurrentie op het gebied van cloudgames na de overname, wat in het Verenigd Koninkrijk enkele weken geleden reden was om de overname tegen te houden. Brussel gaat nu wel akkoord omdat Microsoft heeft toegezegd de games van Activision Blizzard, zoals Call of Duty en World of Warcraft, de komende tien jaar ook via alternatieve platformen breed beschikbaar te stellen. Daarmee zijn de mededingingsbezwaren volgens Brussel uit de weg.

De EC zegt dat het samengaan van Microsoft en Activision Blizzard juist een "kickstart" voor de markt van cloudgaming kan betekenen. "De toezeggingen vanuit Microsoft zijn duidelijk positief voor de concurrentie en consumenten. De games van Activision worden beschikbaar voor meerdere platformen, ook bij kleinere spelers in de Europese Unie, en op meer apparaten dan voorheen", staat in een verklaring vanuit Brussel.

Grote uitdagingen

Cloudgaming is nu nog maar goed voor zo'n 1 tot 3 procent van de hele gamingmarkt. Deze nog beperkte omvang was voor Brussel ook reden om de overname goed te keuren. Over de rest van de gamingindustrie waren volgens de EC minder zorgen over de overgebleven concurrentie na de overname.

De Britse mededingingswaakhond hechtte een groter belang aan de bezwaren op het gebied van cloudgaming. Volgens verantwoordelijk Eurocommissaris Margrethe Vestager denken de Britten namelijk dat deze tak zich snel gaat ontwikkelen, waar Brussel dat iets gematigder inschat. Vestager zegt dat de beslissing in de EU om die reden anders is uitgevallen dan in het Verenigd Koninkrijk.

Toch staan Microsoft en Activision Blizzard nog voor grote uitdagingen. In het Verenigd Koninkrijk vechten de partijen via een beroepszaak om goedkeuring. De Amerikaanse autoriteiten proberen ook om de overname tegen te houden.

Meer uit Financieel

IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

25 minuten geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

45 minuten geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

5 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

6 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

15 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

23 uur geleden