Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel komt Nederland tegemoet en wil mestoplossing toelaten

Brussel komt Nederland tegemoet en wil mestoplossing toelaten

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat op klemmend verzoek van Nederland plannen maken om een uit gewone mest gemaakte kunstmestvervanger toe te laten. Het kabinet is blij met die toezegging, na een reeks tegenslagen voor de Nederlandse landbouw uit Brussel.

Nederland, dat het stikstofprobleem nog altijd voelt knellen, denkt met kunstmestalternatief Renure meerdere vliegen in een klap te slaan. Boeren kunnen de mest van koeien en ander vee waar ze nu mee verlegen zitten benutten. Bovendien hebben ze minder kunstmest uit het buitenland nodig.

Na lang lobbyen wist Nederland ook een flink aantal andere EU-landen voor het idee te winnen. Maar de Europese Commissie, die voorstellen zou moeten doen om Renure toe te laten, maakte er lang weinig werk van.

Positief signaal

Dat is nu veranderd, laat het ministerie van Landbouw weten. Het is nog onduidelijk hoe lang het gaat duren voor boeren Renure ook daadwerkelijk zouden kunnen gebruiken, maar het ministerie spreekt van "een positief signaal".

"Dit is goed nieuws", zegt premier Mark Rutte. Maar het is nog niet klaar, voegt hij eraan toe. De commissie moet nu snel met voorstellen komen. Het is volgens hem de bedoeling om het zo snel mogelijk in te voeren. De huidige commissie maakt later dit jaar, na de Europese verkiezingen, plaats voor een nieuwe.

Pulsvisserij

De afgelopen jaren stond het Nederlandse landbouw- en visserijbeleid er niet goed op in Brussel. Nederland deed onder meer te weinig tegen de uitstoot van stikstof en overspeelde zijn hand door de pulsvisserij te voortvarend te laten groeien.

Rutte zegt niet het idee te hebben dat deze Nederlandse sectoren er in de EU slecht hebben voorgestaan en dat daar nu iets aan het verschuiven is. "Ik heb niet gemerkt dat hier nou een soort anti-Nederlands gevoel is." Landbouwminister Piet Adema en zijn voorgangers hadden daar naar eigen zeggen wel last van.

Meer uit Financieel

Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

18 minuten geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

21 minuten geleden
ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

8 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

9 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

10 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

11 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

14 uur geleden