Brussel: EU begint 27, 28 en 29 december met inenten
BRUSSEL (ANP) - Het inenten met het eerste coronavaccin begint in de hele Europese Unie op 27, 28 en 29 december. Dat zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "We beschermen onze burgers samen", twittert ze.
EU-landen gaan zelf over hun vaccinatiecampagne, maar willen graag samen optrekken.
De commissie wil het vaccin van Pfizer en BioNTech binnen twee dagen toelaten op de Europese markt, als het Europees Geneesmiddelenbureau het maandag inderdaad goedkeurt. Vanaf Tweede Kerstdag worden de vaccins vanuit België en Duitsland, waar ze worden gemaakt, over de EU-landen verspreid.
Het ongeduld in Europa groeit, nu onder anderen de Amerikanen en Britten al met inenten zijn begonnen. De EU hamerde steeds op zorgvuldigheid, maar onder meer Duitsland drong aan op grotere voortvarendheid.
Door de nadruk die Von der Leyen legde op een gezamenlijke start rees de vraag of dat betekende dat landen zouden moeten wachten tot langzamere lidstaten ook klaar zouden zijn om te beginnen. Dat is niet de bedoeling, verduidelijkte de commissie daarop.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
5 uur geleden