Brussel definitief akkoord met overname ITA door Lufthansa
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is definitief akkoord met de overname van de Italiaanse nationale luchtvaartmaatschappij ITA door Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern deed daarvoor toezeggingen die Brusselse zorgen wegnamen over beperkte concurrentie op bepaalde luchtvaartroutes. Lufthansa biedt onder andere Air France-KLM meer ruimte aan op langeafstandsroutes tussen Italië en Noord-Amerika, en daar is de Commissie tevreden over.
Naast Air France-KLM krijgt ook IAG, het moederbedrijf van British Airways, de kans om meer tickets te verkopen voor vluchten tussen Italië en Noord-Amerika.
Het dagelijks bestuur van de Europese Unie was ook bezorgd dat Lufthansa na een overname van ITA te dominant zou worden op korte vliegroutes vanuit Milaan naar enkele Oost-Europese landen. Daarom belooft Lufthansa om easyJet een aantal start- en landingsrechten te verkopen, zodat de Britse budgetmaatschappij vaker op die routes kan vliegen.
Lufthansa sloot eerder een overeenkomst met de Italiaanse regering over de overname van ITA. Rome nam ITA's voorloper Alitalia over na het faillissement van die luchtvaartmaatschappij. Na een reorganisatie zette het Italiaanse ministerie van Economische Zaken en Financiën ITA te koop. Als de deal rond is, verlost dat de Italiaanse regering van een bedrijf dat al jaren gestut wordt met belastinggeld.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
20 uur geleden