Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel definitief akkoord met overname ITA door Lufthansa

Brussel definitief akkoord met overname ITA door Lufthansa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is definitief akkoord met de overname van de Italiaanse nationale luchtvaartmaatschappij ITA door Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern deed daarvoor toezeggingen die Brusselse zorgen wegnamen over beperkte concurrentie op bepaalde luchtvaartroutes. Lufthansa biedt onder andere Air France-KLM meer ruimte aan op langeafstandsroutes tussen Italië en Noord-Amerika, en daar is de Commissie tevreden over.

Naast Air France-KLM krijgt ook IAG, het moederbedrijf van British Airways, de kans om meer tickets te verkopen voor vluchten tussen Italië en Noord-Amerika.

Het dagelijks bestuur van de Europese Unie was ook bezorgd dat Lufthansa na een overname van ITA te dominant zou worden op korte vliegroutes vanuit Milaan naar enkele Oost-Europese landen. Daarom belooft Lufthansa om easyJet een aantal start- en landingsrechten te verkopen, zodat de Britse budgetmaatschappij vaker op die routes kan vliegen.

Lufthansa sloot eerder een overeenkomst met de Italiaanse regering over de overname van ITA. Rome nam ITA's voorloper Alitalia over na het faillissement van die luchtvaartmaatschappij. Na een reorganisatie zette het Italiaanse ministerie van Economische Zaken en Financiën ITA te koop. Als de deal rond is, verlost dat de Italiaanse regering van een bedrijf dat al jaren gestut wordt met belastinggeld.

Meer uit Financieel

Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

3 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

4 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

5 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

18 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

19 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

20 uur geleden