Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel definitief akkoord met overname ITA door Lufthansa

Brussel definitief akkoord met overname ITA door Lufthansa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is definitief akkoord met de overname van de Italiaanse nationale luchtvaartmaatschappij ITA door Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern deed daarvoor toezeggingen die Brusselse zorgen wegnamen over beperkte concurrentie op bepaalde luchtvaartroutes. Lufthansa biedt onder andere Air France-KLM meer ruimte aan op langeafstandsroutes tussen Italië en Noord-Amerika, en daar is de Commissie tevreden over.

Naast Air France-KLM krijgt ook IAG, het moederbedrijf van British Airways, de kans om meer tickets te verkopen voor vluchten tussen Italië en Noord-Amerika.

Het dagelijks bestuur van de Europese Unie was ook bezorgd dat Lufthansa na een overname van ITA te dominant zou worden op korte vliegroutes vanuit Milaan naar enkele Oost-Europese landen. Daarom belooft Lufthansa om easyJet een aantal start- en landingsrechten te verkopen, zodat de Britse budgetmaatschappij vaker op die routes kan vliegen.

Lufthansa sloot eerder een overeenkomst met de Italiaanse regering over de overname van ITA. Rome nam ITA's voorloper Alitalia over na het faillissement van die luchtvaartmaatschappij. Na een reorganisatie zette het Italiaanse ministerie van Economische Zaken en Financiën ITA te koop. Als de deal rond is, verlost dat de Italiaanse regering van een bedrijf dat al jaren gestut wordt met belastinggeld.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

9 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

11 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

12 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

14 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

14 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden