Brussel definitief akkoord met overname ITA door Lufthansa
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is definitief akkoord met de overname van de Italiaanse nationale luchtvaartmaatschappij ITA door Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern deed daarvoor toezeggingen die Brusselse zorgen wegnamen over beperkte concurrentie op bepaalde luchtvaartroutes. Lufthansa biedt onder andere Air France-KLM meer ruimte aan op langeafstandsroutes tussen Italië en Noord-Amerika, en daar is de Commissie tevreden over.
Naast Air France-KLM krijgt ook IAG, het moederbedrijf van British Airways, de kans om meer tickets te verkopen voor vluchten tussen Italië en Noord-Amerika.
Het dagelijks bestuur van de Europese Unie was ook bezorgd dat Lufthansa na een overname van ITA te dominant zou worden op korte vliegroutes vanuit Milaan naar enkele Oost-Europese landen. Daarom belooft Lufthansa om easyJet een aantal start- en landingsrechten te verkopen, zodat de Britse budgetmaatschappij vaker op die routes kan vliegen.
Lufthansa sloot eerder een overeenkomst met de Italiaanse regering over de overname van ITA. Rome nam ITA's voorloper Alitalia over na het faillissement van die luchtvaartmaatschappij. Na een reorganisatie zette het Italiaanse ministerie van Economische Zaken en Financiën ITA te koop. Als de deal rond is, verlost dat de Italiaanse regering van een bedrijf dat al jaren gestut wordt met belastinggeld.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
6 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
23 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
57 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
3 uur geleden