Brussel definitief akkoord met overname ITA door Lufthansa
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is definitief akkoord met de overname van de Italiaanse nationale luchtvaartmaatschappij ITA door Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern deed daarvoor toezeggingen die Brusselse zorgen wegnamen over beperkte concurrentie op bepaalde luchtvaartroutes. Lufthansa biedt onder andere Air France-KLM meer ruimte aan op langeafstandsroutes tussen Italië en Noord-Amerika, en daar is de Commissie tevreden over.
Naast Air France-KLM krijgt ook IAG, het moederbedrijf van British Airways, de kans om meer tickets te verkopen voor vluchten tussen Italië en Noord-Amerika.
Het dagelijks bestuur van de Europese Unie was ook bezorgd dat Lufthansa na een overname van ITA te dominant zou worden op korte vliegroutes vanuit Milaan naar enkele Oost-Europese landen. Daarom belooft Lufthansa om easyJet een aantal start- en landingsrechten te verkopen, zodat de Britse budgetmaatschappij vaker op die routes kan vliegen.
Lufthansa sloot eerder een overeenkomst met de Italiaanse regering over de overname van ITA. Rome nam ITA's voorloper Alitalia over na het faillissement van die luchtvaartmaatschappij. Na een reorganisatie zette het Italiaanse ministerie van Economische Zaken en Financiën ITA te koop. Als de deal rond is, verlost dat de Italiaanse regering van een bedrijf dat al jaren gestut wordt met belastinggeld.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
10 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.
4 uur geledenJIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.
4 uur geleden