Brussel bezorgd over gevolgen Zuid-Koreaanse luchtvaartdeal
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezorgd over de gevolgen voor Europese reizigers van een grote luchtvaartfusie in Zuid-Korea . Daar meldden de grootste en op een na grootste luchtvaartmaatschappij, Korean Air en Asiana, te fuseren. Dat leidt mogelijk tot minder concurrentie en hogere prijzen, dus stelt de Europese Commissie een diepgaand onderzoek in voordat die deal Brusselse goedkeuring krijgt.
Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie zijn Korean Air en Asiana op dit moment elkaars grote concurrenten op de routes van Europa naar Zuid-Korea. Andere luchtvaartmaatschappijen zouden te zwak zijn om effectief te kunnen concurreren met het fusiebedrijf. Dat geldt eveneens voor vrachtvluchten, waardoor ook het goederenvervoer last kan krijgen van één dominante partij.
Fusies of overnames van grote bedrijven moeten eerst goedkeuring van de Europese Commissie krijgen als ze mogelijk gevolgen hebben voor consumenten in het landenblok. De Europese Commissie heeft tot 5 juli de tijd om een beslissing te nemen.
"Met ons diepgaande onderzoek zorgen we ervoor dat de overname van Asiana door Korean Air de concurrentie niet schaadt en niet tot hogere prijzen, minder capaciteit of minder kwaliteit voor passagiers en vrachtdiensten leidt", verklaart Margrethe Vestager, die bij de Europese Commissie verantwoordelijk is voor mededingingszaken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
4 uur geleden