Brussel bezorgd over gevolgen Zuid-Koreaanse luchtvaartdeal
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezorgd over de gevolgen voor Europese reizigers van een grote luchtvaartfusie in Zuid-Korea . Daar meldden de grootste en op een na grootste luchtvaartmaatschappij, Korean Air en Asiana, te fuseren. Dat leidt mogelijk tot minder concurrentie en hogere prijzen, dus stelt de Europese Commissie een diepgaand onderzoek in voordat die deal Brusselse goedkeuring krijgt.
Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie zijn Korean Air en Asiana op dit moment elkaars grote concurrenten op de routes van Europa naar Zuid-Korea. Andere luchtvaartmaatschappijen zouden te zwak zijn om effectief te kunnen concurreren met het fusiebedrijf. Dat geldt eveneens voor vrachtvluchten, waardoor ook het goederenvervoer last kan krijgen van één dominante partij.
Fusies of overnames van grote bedrijven moeten eerst goedkeuring van de Europese Commissie krijgen als ze mogelijk gevolgen hebben voor consumenten in het landenblok. De Europese Commissie heeft tot 5 juli de tijd om een beslissing te nemen.
"Met ons diepgaande onderzoek zorgen we ervoor dat de overname van Asiana door Korean Air de concurrentie niet schaadt en niet tot hogere prijzen, minder capaciteit of minder kwaliteit voor passagiers en vrachtdiensten leidt", verklaart Margrethe Vestager, die bij de Europese Commissie verantwoordelijk is voor mededingingszaken.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
4 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
5 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
19 uur geleden